Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
chapara - майстор
7дни след полагане с цимент, но с другите екстри, опит, леко повърхностен и ще усетиш.
Ал_ - специалист
Разбрах те, благодаря :partyman: остана ми малко смес, и я плеснах в два набързо сковани малки квадрата, така че има поле за опити.
Може би с пластификатор щеше да се получи по-добре, но така и не намерих при бързата обиколка по магазините днес
chapara - майстор
нед мар 31, 2024 10:54 pmАл_ написа:
Разбрах те, благодаря :partyman: остана ми малко смес, и я плеснах в два набързо сковани малки квадрата, така че има поле за опити.
Може би с пластификатор щеше да се получи по-добре, но така и не намерих при бързата обиколка по магазините днес
Изключителна прозорливост за направа на мостри за проба в експериментална ситуация, за което 5+ от мен. Обичам мислещите хора, те създават.
Ал_ - специалист
Дори и да не е успешно - то поне е интересно.
Очевидно сместа изобщо не се разбира с този грунд на mapei -в понеделник сутринта плочите бяха отлепени напълно. Не така стоят нещата с мострите - там без грунд, няма отделяне, накрая с чука ги разбих, но здраво залепнало за дървото и не се отделя :-D
Това, от което най не съм доволен е оцветяването - ползвах черна боя за цимент, при бъркането всичко беше черно. Изсъхналата плоча - също. Малко шлайфане, и отдолу - светло сиво :lol:
Иначе интересен продукт - здрав и твърд, и в същото време пластичен :-D
Ще видим след шлайфането какво ще каже шефа - да ги залепя тези, или да търся друг вариант.
Още в началото ми допадна идеята за отливане на плочите отделно, и после да ги залепя, но не прибягнах до нея, защото секциите са със скосове. Кой да се сети, че мога да ги направя на едно ниво с фрезата :-D :-D :-D
chapara - майстор
Каква боя, оксидна?
chapara - майстор
ср апр 03, 2024 8:09 pmАл_ написа:
Да, оксидна
Не би трябвало да сивее. Измий хуваво и пробвай с нещо мазно като паркетин да намажеш и лъснеш. Може и черна вакса.
Ал_ - специалист
Благодаря за съвета, ще пробвам на гърба на плочата, че някак си ми е постно сивото, макар и да беше одобрено.
А разликата наистина ме учудва, на снимката се вижда плоча, която не е шлайфана, и такава след грубо шлайфане. Разликата в цвета ми се струва невъзможна
Прикачен файл:
IMG_0187.jpeg
Добавено: пошлайфах още малко, след което измих добре и изчаках да изсъхне. Нямам в момент на разположение дискове за фино шлайфане и полиране, та пробвах с ексцентър шлайфа и обикновена шкурка, подлежи на фина обработка, и се показа черно, макар и не чисто черно
chapara - майстор
Аууу, въобще не си гладил мозайката, тя се глади да се подредят камъчетата и се шлайфа само млякото 2-3мм. Гладиш, дръпва и пак гладиш да е като стъкло от горе. Никакви шупли!
За боята са те излъгали!
Ал_ - специалист
Съгласен съм, но то само с гледане не става. Отделно от това и по-различният материал, който накрая беше в такова състояние, че а се пробваш да го загладиш - а е полепнал по инструмента :-D но пък съвременните инструменти ще поизравнят крайния резултат.
За боята - само такова имаше тук
Прикачен файл:
IMG_0188.jpeg

Тема "Мраморна мозайка върху дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: