Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ivanovbg - майстор
Колега,написал съм ти какъв е реда и защо така се процедира. Тия тук още малко ще те накарат да залепиш малко плочки в душ зоната и да теглиш един блажен цокъл на метър и 50 наоколо с винервайс нагоре до тавана.
Домашен немайстор - специалист
вт окт 24, 2023 7:34 pmДимитър Димов написа:
Помня че едно време плочките се лепяха до нивото на вратата.Ама знае ли човек с тия изчефулени фешън дизайни докъде е стигнала изгъзицата.
Като каза едно време - тази баня, която сега ще правя, е в ЕПК блок и при строежа на блока през 80-те са сложили плочки до тавана и мозайка на пода. След това около 2000-та година са сложени плочки до нивото на вратата и мазилка нагоре. Сега пак ще е с плочки до тавана. Всичко ново е добре забравено старо.
Домашен немайстор - специалист
ср окт 25, 2023 12:26 amivanovbg написа:
Колега,написал съм ти какъв е реда и защо така се процедира. Тия тук още малко ще те накарат да залепиш малко плочки в душ зоната и да теглиш един блажен цокъл на метър и 50 наоколо с винервайс нагоре до тавана.
Да, благодаря за мнението. Отказах се да започвам от пода и плочките категорично ще са по цялата стена.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт окт 24, 2023 12:34 amivanovbg написа:
Лоша идея е да лепиш първо пода. Няма как да не ти капне по малко лепило. Ще се счупиш от миене на под и чистене на фугите. Почва се от втората плочка нагоре, после се лепи пода и първия ред се лепи последен. То и водата стичаща се по стените е добре да пада на плочка, а не върху фуга. Тоест плочките на стената трябва да лежат ВЪРХУ плочките на пода. Да не говорим ако бутнеш нещо от скелето/стълбата върху готовия под. Дългото псуване е задължително

Тъй като не се знае колко дебело ще ти е лепилото под плочките на пода първата плочка може да се наложи да я режеш, а най кофти се режат един,два мм.Та режи само най долната.
Да, така се лепят, на пода наклони и тн.

:-) Покрай тази тема се нагледах на бани за два живота :-) И да, вярно е модерно с плочки догоре. Модерно е и с огромни плочки. Модерно е и с плочки САМО на една стена... Моди всякакви
Бих рекла, че няма нужда от плочки догоре и, че основно, зависи от конкретното помещение
ivanovbg - майстор
За мен плочките догоре и пластмасов таван не е модерно, а практично. Миенето на банята е много по лесно и хигиенично. Виждал съм всякакви бани, но никога не съм видял мухлясали плочки, а мухлясали фуги и мазилки - да. В този ред на мисли и по големи плочки означават и по малко фуги. Да не говорим, че съм виждал плочка - стена.

Модата е в цветове, структура на плочките, подредби ... Също като при дрехите, щот те по същество представляват парче плат около тялото.
solo5 - майстор
пон окт 23, 2023 10:01 pmДомашен немайстор написа:
Въпросът ми е къде да ги сложа тези 10 сантиметра - дали плочките от първи ред да са по 10 см,?
Таванът направен ли е? Ако не е, тъкмо 10см ще влязат в гипсокартона

Тема "Дилема как да се редят плочки в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: