Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
angelfilev - специалист
Zeppelin написа:
Здравейте отново,

мина известно време от както сглобихме машината, но съм сигурен че Enable сигнала на драйверите винаги е активен. Моторите са под напрежение при смяна на инструмент, спряло състояние, мисля че при eStop също.

Типичния сюжет би бил -
1. Пускам програма, виждам че нещо не е наред, но не е твърде късно за детайла
2. Спирам с Feed Hold, тъй като шпиндела още се върти (с реле е) го спирам със Stop (Alt +S)
3. Променям програмата, затварям предишния файл, зареждам новия.
4. Позиционирам фрезера на някакво удобно място, така че да не удари клампа или да не се позиционира през детайла. Не задължително на 0та на работната координатна система
5. Пускам новата програма и виждам отместване от порядъка на 1 мм.

Не мога да кажа че е напълно повтаряем резултат, не съм правил и твърде много експерименти за да определя параметрите.

Прави впечатление че някои хора са на твърдо мнение че това е положението с Mach - http://www.cambam.co.uk/forum/index.php?topic=4124.0

Следващите няколко дни няма да мога да стигна до машината, но при първа възможност ще повторя опита със замервания.

Поздрави,

Александър
Не разбирам, какво е променено? Новият файл след промени е нова програма и не е задължително да съвпада с предишната. Май се преплитат няколко въпроса едновременно и нека опитаме да ги изясним.

MrMurdjo, ако се зададе Run Fron Here програмата не стартира от този ред, а се връща назад предполагам, защото са загубени данните от буфера. Грешка не би трябвало да има по тази причина.
Ако не ти е трудно и желаеш сподели как ти правиш промени в програмата и какви.
За моя случай промянатаби била нещо като добавяне на рампа, lead in/lead out, промяна на скорост (защото FRO също ми е правило проблеми понякога) или нещо от сорта. Правя промените през програмата с която е правен CAM-a (Fusion 360 например), не ръчно в кода. Контурите са същите като на първата програма. Новата програма е пусната от начало и ще реже във въздуха докато настигне старата, не се опитвам да търся къде съм спрял предната и да позиционирам машината на правилното място.

Наистина нещата би трябвало да се случват точно както MrMurdjo казва, затова съм малко изненадан че виждам разлики и исках да проверя с други хора тук.

Колкото до хардуерната част, малко е трудно да се задават смислени въпроси, тъй като най-вероятно драйверите и брейкаут бордовете ни са различни, но предполагам че драйверите ви са в активно състояние от момента в който централния шалтер е включен?
angelfilev - специалист
Zeppelin написа:
За моя случай промянатаби била нещо като добавяне на рампа, lead in/lead out, промяна на скорост (защото FRO също ми е правило проблеми понякога) или нещо от сорта. Правя промените през програмата с която е правен CAM-a (Fusion 360 например), не ръчно в кода. Контурите са същите като на първата програма. Новата програма е пусната от начало и ще реже във въздуха докато настигне старата, не се опитвам да търся къде съм спрял предната и да позиционирам машината на правилното място.

Наистина нещата би трябвало да се случват точно както MrMurdjo казва, затова съм малко изненадан че виждам разлики и исках да проверя с други хора тук.

Колкото до хардуерната част, малко е трудно да се задават смислени въпроси, тъй като най-вероятно драйверите и брейкаут бордовете ни са различни, но предполагам че драйверите ви са в активно състояние от момента в който централния шалтер е включен?
Щом контурът е същия, но изместен, това показва, че е променена координатна система. Причината не ми е известна, още не съм уверен в приложението на G54-G59. Генерираният код преглеждам в NCPlot и ръчно правя корекции.
Изглежда, че чрез опити и четене ще се намери верният отговор, освен ако по-напреднали не споделят опита си.
stivemaster - майстор
Ох че мъка,де сме ние де са тези ?
angelfilev - специалист
stivemaster написа:
Ох че мъка,де сме ние де са тези ?
Впечатлява мащаба на това което показваш. Нека не забравяме, че и най-сложните неща са направени от множество прости неща и когато простите са изпълнени, сложното се получава. Няма мъка има цел и труд.
dobrinski - специалист
Абсолютно вярно. Ако имаш пазар на всички тези дървении не е сложно да умножиш оста Z по коефициент.
tsenkov - специалист
Прикачен файл:
12495198_10205324193655339_3449683813333510758_n.jpg
12495198_10205324193655339_3449683813333510758_n.jpg (82.34 KиБ) Видяна 2274 пъти
Ето в двушпинделен вариант.
stivemaster - майстор
Ценков опитай да разбереш какво имам предвид ,аз не казвам че не можеш,казвам че на клипа има сигурно 20х12 шпиндела, работещи безспирно!!!
А при мен се изреждат два вида хора .Едните дето искат да си купят плазма ,не знаят каква ,нямат и претенции ама да е евтина(представят си цена далеч под себестойността,разбира се).Другите искат да режат неръждавейка 0.6мм примерно, но не им се дават 200К лв. за лазер.И решават че моите машини не режат хубаво явно!?!
tsenkov - специалист
В момента клиентите искат:
-Да купят под себестойност,
-На расрочено плащане,
-Да поемеш тяхния търговски риск
-И накрая да почерпиш.
Такива ги отсвирвам директно. Имам си програма за определяне себестойноста,сядаме компа смята и реакцията "то скъпо бе.Кат не ти изнася купуваи китайки и това е.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: