Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
mika - специалист
stevemaster, не съм давал съвети на никого да пазарува откъдето и да било, а само споделих с angelfilev как бих постъпил АЗ, ако съм на негово място и се обосновах защо.
Да, в eBay има некачествени стоки и противно на очакванията ви, не се хвърлям на най-евтиното и никога не купувам каквото и да е без да знам кой е неговият производител. Преди това обаче се запознавам какво точно би свършило работа за моите нужди в няколко чужди форума за CNC и прочитам подробно спецификацията на продукта в страницата на производителя, след което мнението на поне няколко потребители вече купили и изпробвали конкретния продукт. После подбирам от продавачите в eBay които го предлагат, като гледам брой продажби и рейтинг, и задължително чета всички негативни коментари, ако има такива, за да разбера от какво естество са те. По тези критерии преценявам с кого точно да работя.
Разбира се винаги има риск и ако някой го е страх или не знае точно какво прави, по-добре да остави тази работа на посредници като eXoror. За мен обаче пазаруването от eBay си заслужава не само защото е по-евтино, а и заради по-големия избор и въпреки че не обичам да говоря конкретно за да не засегна някого, ще ви дам като пример посоченото по-горе от вас хибридно серво. В eXoror комплекта с двигател от 3.4 Nm струва 486 лв. с ДДС. Аз обаче не бих се доверил на cw-motor и въпреки че е малко по-скъпо, ще предпочета HBS86H+86HS40-EC 4Nm от Leadshine за 543 лв. с ДДС (днешния курс на долара) от eBay. Но ако eXoror предложат Leadshine на тази цена или дори малко по-скъпо, ще го взема от тях за да спестя време и евентуално ходене по митници.
Разбира се всички тези неща са толкова елементарни, че изобщо не заслужава да се пише за тях, но след вашето мнение не искам да излезе, че аз съм виновен за нечия неудачна покупка.
МОЛЯ ВИ, НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ EBAY, АКО НЕ ЗНАЕТЕ КАКВО ТОЧНО ВЪРШИТЕ :yawinkle:
alien - специалист
значи само да уточним нещо - това че някой е сложил една тройна цена, не означава че е ползвал качествени материали
все пак машината е правена за търговия :-D а всички знаем в бг как се прави търговия.... :-D
разбира се има и такива които си държат на качеството, но са рядкост

второто нещо за уточняване - няма направляващи в които да потъват съчмите.... има грешен материал, било купен от майстора за по евтино, било от търговеца за по голяма печалба и да ги продава като направляващи..... това са пръти за хидравлични цилиндри, хромирани да не ръждясват, лъскави за да не износват уплътненията, досущ приличат на направляващите, но.... не вършат работа :-D

истинските направляващи се познават с пила в ръка - ако успееш да я надереш значи не е направляваща :)
и с много други материали пак е същото, ако не знаеш какво правиш ще се набуташ, няма начин :)
angelfilev - специалист
alien написа:
значи само да уточним нещо - това че някой е сложил една тройна цена, не означава че е ползвал качествени материали
все пак машината е правена за търговия :-D а всички знаем в бг как се прави търговия.... :-D
разбира се има и такива които си държат на качеството, но са рядкост

второто нещо за уточняване - няма направляващи в които да потъват съчмите.... има грешен материал, било купен от майстора за по евтино, било от търговеца за по голяма печалба и да ги продава като направляващи..... това са пръти за хидравлични цилиндри, хромирани да не ръждясват, лъскави за да не износват уплътненията, досущ приличат на направляващите, но.... не вършат работа :-D

истинските направляващи се познават с пила в ръка - ако успееш да я надереш значи не е направляваща :)
и с много други материали пак е същото, ако не знаеш какво правиш ще се набуташ, няма начин :)
Мнението ти съвпада с мои представи и това ме ободрява.
Преди време изработих шийки на СВД от "екзорор" за един колега от форума по най-грижлив за мен начин. Твърдият, цементован слой беше над 1 мм и беше сериозна задача за струг. Трудно ми е да си представя как и защо за няколко месеца ще се наруши геометрията, ако няма свръх усилия, а само от износване.

Колеги, не споря, но нека който желае да сподели свои наблюдения как се износва машината му, защото аз за първи път чух за сплав, чието име наподобява една дума от нашият език "лайнолин" и съответства по качество. :)
mika - специалист
Като съм тръгнал да давам конкретни примери, ето още един последен. Без по никакъв начин да целя да обидя господин tsenkov, под името му има прозорец с "Kонтакти" и оттам може да се влезе в "Сайт". Отстрани, в "Categories" > "CNC Routers", ще видите снимка на машина. Според мен, тя е изпълнена с най-обикновена калибрирана стомана. Ако не се бъркам, някъде във форума той даже обясняваше, че тези пръти просто се подменят, след като се износят.
Разбира се той има право да прави машините както си пожелае и съм убеден, че не ги предлага на клиентите си с подобни направляващи.

P.S. Все пак това е само една снимка и е много вероятно неволно да съм се подвел. Ако това е така, предварително искам да се извиня на господин tsenkov за заблуждението си!
stivemaster - майстор
Тъй, щях да карам поред, ама ми стана смешно, че не се схваща сърказма ми и споменатата "сплав", разбира се е шега.

Мика ти колко пъти си купувал такива двигатели ? Мислиш ли че са по добри от тези на Екзорор и преди да правиш толкова грешна сметка ,се спри малко ,помисли и сметни пак.И тогава ще разбереш че няма вариант при който този двигател който си споменал с доставката 86$ от Китай,ДДС тук и около 30лв. митнически разходи да ти излезе под 650лв.
Въпросните направляващи, не съм ги купувал за да ги влагам в машина, а ги видях вече вложени и износени,а за лагери мога да спомена, като супернекачествени затворените и особено отворените, за сферична направляваща на Екзорор.
stivemaster - майстор
Ще приемем че си се объркал малко,но все пак ако не държиш на марката може да обърнеш внимание и на това че тези хора според мен са лъжци,защото аз такъв стъпков мотор който да вдига 3000об. не съм виждал,ти виждал ли си.
Ето ти други които съм виждал с очите си и работят читаво,като за парите си.Тези не само не лъжат за оборотите ,а и могат да се вдигнат и до 2000об. и имат rs232 за модбъс управление и накрая са и по евтини и по мощни.
mika - специалист
Не, не съм купувал такива двигатели, защото за моите цели обратната връзка е неоправдан лукс. Три от двигателите ми са обикновени китайски стъпкови 3Nm купувани от онлайн магазин в Лондон и съм доволен от тях. Тук по онова време ги предлагаха 3-4 пъти по-скъпо, а когато ги попитах защо цената е такава ми отговориха, ако съм искал да ги купувам, ако не искам - прав ми път. След няколко години eXoror направиха своя магазин и цената падна осезаемо. Обаче съм купувал четири цифрови драйвера DM856 на Leadshine от eBay, и това е една от най-добрите ми покупки. Когато ги взех бяха под цената на масово предлаганите тук аналогови M542, но не на Leadshine, а техни копия, всяко от различен производител.
Колкото до това дали Leadshine са по-добри от WC-motor, не се наемам да определя. Мога само да кажа, че аз предпочитам Leadshine. Цената на HBS86H+86HS40-EC e US $213.29 + US $49 доставка, като просто днес ги потърсих само за примера защото така или иначе няма да ги купувам и затова не съм следил цената и не съм се интересувал от промоции и може да съм пропуснал нещо: http://www.ebay.com/itm/Portable-Leadsh ... OSwjMJXCLR
Щатски долар по курса на деня USD 1 = 1.72715 BNG http://www.bnb.bg/Statistics/StExternal ... /index.htm
Последна промяна от mika на вт май 17, 2016 12:54 am, променено общо 1 път.
mika - специалист
След няколко редакции натиснах нещо и изтрих горния ми пост. Сега пък взех че отново го намерих и защото отговора на stevemaster е към него, го върнах обратно. Голяма бъркотия.

Всъщност сте прав, примера по-горе не е добър. Затова ще го сменя с предлаганите от eXoror драйвери CWD860 на цена 148.8 лева с ДДС и DM856 на Leadshine, които в eBay могат да се купят за около US $70 което идва към 145 лева с ДДС. Но пак, всичко е въпрос на предпочитания.
stivemaster - майстор
Този DM856 всъщност отговаря по данни на CWD556 на Екзорор който е 93.6 сДДС.Няма обратна връзка и ако не ти трябва rs232 втория е достатъчно добър, само дето не е много бърз.
Тези обаче нямат нищо общо с първоначално посочените от теб да знаеш .Нито моторите с енкодер ,нито драйвърите за тях могат да се сравняват с обикновени стъпкови.Просто всичките им показатели са поне 2 пъти по добри.И най важното - не изпускат стъпки !
dobrinski - специалист
При правилни настройки никой не изпуска стъпки. Моето скромно мнение е, че мотор и драйвери се избира в зависимост от задачите, които трябва да изпълнява машината.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: