Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
angelfilev - специалист
digitalpr написа:
Тествах с часовника позиционирането на шпиндела. Точно е до стотна уж. но ми направи впечатление че натискайки с пръст конструкцията мога лесно да я огъна с да кажем 5 стотни. Можеби наистина не е достатъчно корава (не съм сигурен и колко трябва да е, за рутер).
Повторих една и съща програма 5 пъти в гетинакс. Всеки път го чувам да реже. По мъничко, но реже и виждам материала, който изкарва.

Изобщо, бихте ли споделили каква повтаряемост мога да очаквам от подобен рутер.
За мен повторяемост означава да не губи стъпки и всеки път една и съща програма да изпълнява по един и същ начин. Имам усещане, че ти в "повторяемост" влагаш по-различен смисъл.
Резултатът от теста ти е нормален, не се притеснявай. Точност от 10-20-50 микрона за такава машина е отлично. Само грапавините по МДФ надвишават тези граници.
За да не чуваш рязане би трябвало между инструмента и материала да има хлабина. Това и теоретично и практически не е възможно.
Мисля, че всичко ти е нормално и набирай опит с реални детайли.
MrMurdjo - майстор
^
набирай опит с реални детайли
Това се канех да кажа и аз - докато не се сблъскаш с нещо реално, докато не счупиш някой и друг фрезер, не става :-D
digitalpr - специалист
Всичко до тук е свързано с реални детайли, които се ползват вече. Няма изрязано нищо излишно, освен сгрешените :)А и вече счупих един фрезер :D
angelfilev - специалист
digitalpr написа:
Тествах с часовника позиционирането на шпиндела. Точно е до стотна уж. но ми направи впечатление че натискайки с пръст конструкцията мога лесно да я огъна с да кажем 5 стотни. Можеби наистина не е достатъчно корава (не съм сигурен и колко трябва да е, за рутер).
Има формули за изчисление на коравина на металорежещи машини. За рутери едва ли, не зная.
Общата коравина по цялата верига-заготовка, маса, тяло, шпиндел, фрезер е винаги по-малка от тази на най-слабото звено.
Под някаква критична коравина, машината не може да осигури нужното качество на повърхността.
За да се ориентираш ще ти дам пример. Ако се постави индикатор както ти си направил на една универсална фрезмашина с тегло 1500кг и между шпиндела и заготовката се приложи сила 100-200н, индикаторът би трябвало да се отклони към 15 микрона.
Освен това конструкция от алуминий е двойно по-податлива от същата от чугун и около 3 пъти, грубо от стомана.
Здравейте,

изчетох голяма част от темата. Без съмнение тук пишат хора които имат опит и знаят много за cnc режещи машини. Доста страници назад бе зададен въпрос за спираловиден път на инструмента при рязане с чудесна, ръчно направена илюстрация :-D , който обаче не е получил окончателен отговор. Интересува ме някой от вас реже ли по този начин с рутер и с какъв CAM софтуер подготвя кода си за това:

https://www.youtube.com/watch?v=5bjMjE4Y7e8

Не става дума само за алуминий а за всякакви материали. До колкото виждам SprutCAM и SolidCAM могат да използват този метод както за канали така и за "джобове". Та в крайна сметка въпросът е: приложимо ли е това за рутер, възможно ли е недостатъчната твърдост на конструкцията да се компенсира с по-малко странично подаване като все пак се реже при пълна дълбочина?

Поздрави.
angelfilev - специалист
Zeppelin написа:
Здравейте,

изчетох голяма част от темата. Без съмнение тук пишат хора които имат опит и знаят много за cnc режещи машини. Доста страници назад бе зададен въпрос за спираловиден път на инструмента при рязане с чудесна, ръчно направена илюстрация :-D , който обаче не е получил окончателен отговор. Интересува ме някой от вас реже ли по този начин с рутер и с какъв CAM софтуер подготвя кода си за това:

https://www.youtube.com/watch?v=5bjMjE4Y7e8

Не става дума само за алуминий а за всякакви материали. До колкото виждам SprutCAM и SolidCAM могат да използват този метод както за канали така и за "джобове". Та в крайна сметка въпросът е: приложимо ли е това за рутер, възможно ли е недостатъчната твърдост на конструкцията да се компенсира с по-малко странично подаване като все пак се реже при пълна дълбочина?

Поздрави.
В Mastercam всички функции предвидени за фреза ги има и за рутер. При рутерите има допълнителна функция за рязане, разкрояване с нож или ролка.
Има го и това спирално фрезоване като разновидност на 2D High Speed.

"Недостатъчната твърдост на конструкцията" е нещо относително. Може да не е достатъчна за стомана, но за алуминий и още повече за дърво и пластмаса да е достатъчна. Може да не става за обемна обработка на стомана, но успешно да се гравира текст.
В Mastercam, може и в дълбочина и странично обработката да става в два режима, грубо и фино, които се настройват независимо.
Какво може и какво не става трябва да се провери опитно.
digitalpr - специалист
Имам върос отностно G Wizard Calculator. Предполагам доста от вас го ползват. При въвеждането на всички параметри по фрезера, накрая има слайдер Conservative --> Aggressive (костенурката и заека). Стойностите, които калкулатора смята за Feed Rate в зависимост от позицията на слайдера малко ме объркват, защото варират от 200мм/мин до 10000мм/мин и то през много големи стъпки (слайдера има 2-3 позиций само). Едва ли един и същи фрезер при едни и същи RPM и материал може да оцелее и на 200 и на 10000 Feed Rate. Какво не разбирам?
kekata - напреднал
Мога да помагам за Спруткам - работя с нея вече повече от две години.
HSM стратегии има в повечето добри CAM програми, добро решение са, стига конструкцията на машината и инструмента да го позволяват.
Спруткам се продава и в България - пишете ако имате интерес, има и безплатна версия - Спруткам Експрес, която може да се ползва на 3 осни машини.
В скоро време ще бъде преведена изцяло на български - работя по този въпрос :)

Едно клипче от последната ми работа с тази програма - многоосно рязане:

https://www.youtube.com/watch?v=93oG1SfcAPA


А тук можете да видите изпълнението на дипломния проект на един приятел, което направихме за него - програмирането е от мен, то сам пускаше програмите ;)

https://www.youtube.com/watch?v=MeQ4_cw ... VgGsEkJT1V
Р.Пенев - напреднал
Здравейте.Имам въпрос към тези ползващи винтове от ехорор .Сглобих една от осите на машината си и реших да завъртя на ръка един оборот винта, като сложих часовник с 10мм ход за да видя отместването на гайката и останах неприятно изненадан от показанията.Един оборот, трябва да е 5мм отместване, а при мен е 5.30мм.До сега не съм срещал,някой да пише за нещо подобно.Ще се радвам да чуя мнението ви за това. :?
tsenkov - специалист
Завъртял си малко повече.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: