Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
digitalpr - специалист
Да разбирам, че имаш дългогодишни наблюдения над тези две марки? Би ли конкретизирал проблемите на тези от еxoror (те са TBI)?
stivemaster - майстор
Не не са дългогодишни.Линейните лагери на Екзорор са от халва,а гайките им - всеки 2 от 3, няма да можете да ги навиете на винта.
Здравейте, колеги това моторче как ви се вижда http://www.ebay.co.uk/itm/DE-delivery-N ... SwyjBW8Ref
дали ще има мито и дд ??
brum - майстор
Нито мито, нито ДДС. Пише, че се намира в Германия.

Аз така си поръчах моят рутер. Доставка уж от Англия, поръчан от aliexpress. Пратиха го до техен човек в Англия, той се оправя с митото и ДДСто за влизане в ЕС. После ми го пратиха по DHL до България с истинска обявена стойност. Проблеми нямаше.
stivemaster - майстор
Е добре, ама за зарибявка китаеца в повечето случаи внася стоката на митнически склад в Германия и като поръчаш си идва като реекспорт с произход Китай.
brum - майстор
А, не знам :) . Аз споделям при мен как се случиха нещата и реших, че това е масовият случай...
Uffo - специалист
Здравейте колеги изчетох темата за нула време. Едно нещо ми направи впечатление всички изработвате чудеси машинки, но всички те са почти еднотипни. Някой правил ли е нещо по различно имам предвид конструкционно ? Нещо като от прикачения файл. Кави според вас са предимствата и недостатъците в тази конструкция ?

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
digitalpr - специалист
Здравей, дизайна е интересен, макар и малко странен. Почти идентичния дизайн на CNC рутерите по-скоро е продиктуван от стремежа да се гони максимална работна площ при минимален габаритен размер на машината. Иначе варианти за движения има безкрай, но много от тях не биха били оправдани.

Предполагам си имал идея за някакво предимство на този дизайн, когато си го правил. Ще ми е интересно да чуя съображенията ти.

Иначе на пъвро четене, като недостатък виждам едностранното водене и на двете движения. СВД-то не е симетрично спрямо линейните направляващи, което може да предизвика усуквания на конструкцията при работа.

Как е закрепено СВД-то към мотора на малкото движение? Ако връзката между двете е само съединител, не е добра идея.

Начина по който си "прибрал" мотора по късата ос във габаритните размери на движението, може да бъде използван и при другия мотор (тук остава въпроса за свръзката).
amesa - специалист
Uffo написа:
... Нещо като от прикачения файл. Кави според вас са предимствата и недостатъците в тази конструкция ?
Uffo, ако сам си стигнал до идеята за дясната картинка, значи си добър инженер :-). Тази реализация я има подробно тук http://mechmate.com/. Предимствата й са много по-голяма коравина на портала. А оттам - практически неограничени габарити.
edesign - специалист
Сигурно автора има обяснение (като по-голяма здравина) щом го е направил. Може и да е така обаче има два огромни недостатъка
1. Губи се огромна площ от работната маса (портала е много широк)
2. Трудно се достига патронника на шпиндела - пак причина широкия портал.
А иначе по тривиалната конструкция се правят и масовите професионални рутери, така че едва ли и тук топлата вода не е открита вече.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: