Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
stivemaster - майстор
Пипер, това е точно копие на танкетка, ама за някоя играчка.Ти видя ли за какво ф са?Ако тази е 25$ то такава за ф25 или 30 сигурно ще е 250$
Давайте ще ви ги оправя с отстъпка за прекупвачи :mrgreen:
Uffo - специалист
Тая танкета не е за кръгла направляваща. Направляващата е шина (но каква). Разбира се може и за кръгла но мисля, че шината ще е в пъти по евтина (обаче в сайта нямат такава само обесняват как можел да се обера луфта когато се зглоби танкетата като се постави на студено валцувана водеща). Някой има ли представа точно по каква шина се пързаля тази каретка?
stivemaster - майстор
На такава която е 0.2669" широка.Шлайфана калена плоска направляваща не предлага никой у нас дори и по каталог,така че цифрата ще е ..... Еското в с такава ф20.Танкетата му обаче не е с ексцентрични болтове,а на две части - горни лагери и долни лагери,между двете части има подложени фолиа,за обиране на хлабината.
tsenkov - специалист
Ангел Стоилов 96 продава всякакви шини и квадрати. Голям избор и наличности. Може да си избереш каквото искаш. Има и СИС h9 i h11.Доставят и с куриери.
Лично за мен тоя начин на лагеруване е приложим само за плазми и лазери.
MrMurdjo - майстор
Лично за мен тоя начин на лагеруване е приложим само за плазми и лазери.
Краси, имаш предвид, че направляващите са висящи, а не на опори ли? Иначе самата "танкетка за бедняци" може да носи доста товар и масово се ползва в няколко разновидности при хоби машините..
Uffo - специалист
Подкрепям MrMurjo доста търсих и установих че всички водещи за големи натоварвания са на този принцип.
stivemaster - майстор
Един момент,за шлайфана шина ли говорим или за такава дето украинците я продават за калибрована пък тя не е ?
Uffo - специалист
калибровани с голяма точност. За шлайфани и закалени https://www.finelineautomation.com/t/cn ... ear-motion ама цената е доста добра :) Като цяло си струват тия направляващи но за много големи натоварвания за това което ползваме нема смисъл от тях.
tsenkov - специалист
За същата говорим. Разлика от -/+0,1мм на места повече. Отдавна съм ги отписал. Нямам под ръка необходимите машини за да постигна свестен резултат.Пробвах преди години купих шина закалиха ми е , уж я отпуснаха , дадох я на шлайфиста шлайфа я и в момента на сглобяването установих че има отделни парчета които са се деформирали-извили на дъга като лък.Правих опити за изправяне но неуспешни. Сега ги ползвам за подложки на матриците. За друго не стават. Не закалени направляващи ми звучи доста екзотично. Не че няма да работи, въпроса е колко ще работи,на каква машина е сложен и какво натоварване има/като усилия и като времетраене на обработката/.Мисля че ще изкара 200-300 часа до появата на луфтове но зависи от натоварването.За големите машини става, но не е лъжица за всяка уста. Иска термично,шлайф машини , обучен персонал за монтажа и самата конструкция на машината да е съобразена с тоя вид направляващи. Нямам тия условия няма и да ги имам,не ми се плаща и след това да се чудя кое от къде ме е изненадало и да решавам внезапно възникнали проблеми.
Линейните лагери са добро и бюджетно решение. Който иска хубава машина правоъгълни направляващи и танкетки.Знаете го вица за Иванчо и козата-и я моим, и тате може, ама она сака пръч.
Мисля за себе си да направя една машина 400х1500 х50 да си правя каквото ми трябва. Планирал съм правоъгълни направляващи и танкетки. За мен всичко друго е мижи да те лажем.
Направата на машината е преди всичко баланс-цели-пари-резултати/възможности.Има място за всякакви варианти.
Uffo - специалист
Все пак съм на мнение че тази система е по добра от правоъгълни направляващи и танкетки http://www.hepcomotion.com/product/line ... on-system/. Въпроса е че системата е доста по скъпа от тези които ползваме, аз още ще се поразровя за тия направляващи но задължително калени.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: