Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Колега нещо петъците май ти идват в повече. 5 по 60 = 300 :)
MrMurdjo - майстор
Прав си, петък не е ден за правене на сметки. :partyman:

Мисълта ми е, че според мен, за един неголям рутер тези мотори ще ти свършат работа. Особено ако ползваш и хубави драйвери да им осигуриш оптимален ток и захранващо напрежение.
Благодаря за мнението за моторите, колега. Относно драйверите - електрониката ми е силната страна и смятам, че няма да ми е трудно да си спретна сам читави драйвери. Даже вчера разглобих един неработещ лазерен принтер и извадих едно стъпково от там и само с един ПИК16 и 4 транзистора си спретнах драйвер, който да приема стъпка и посока и да върти мотора.
edesign - специалист
аз когато си правих рутер правих сметките така:
1Nm означава, че ако мотора върти един кръг с радиус 1 метър то на периферията може да закачим 100 грама тежест и той ще я повдигне, по тежко той не може.

Намаляваме рамото да приемем оста която въртим с диаметър 2 см ( не слагам 8мм защото така или иначе има достатъчно загуби от триене,а и сметката е идеализирана) -> значи при рамо 1 см той-може да помръдне 10 кг.

На моята фреза изработена от плътен дуралуминий Z оста заедно със шпиндел мотора тежи около 8 кг значи на мотора не му остава много сила да я вдигне. По другите оси е по-добре защото там е само силата на триене и натиска за обработка на материала. Самият аз сложих 3,1Nm и няма пропуск на стъпки дори при обработка на алуминии.

А драйвера за мотора е много важен особено decay модетата. Той ще гризне също доста от тези максимални данни за мотора.
препоръчвам ти да не си правиш като за първи път с ПИК16 - има апликация за PIC33 с готов софт в станицата на microchip. Но има и доволно много чипове които се справят добре.
4i4kotrevi4ko - специалист
И аз си правих сметката за diy драйвери, но тя не излезна. Излизаха същите пари като за готови.
Намерих много добра статия за това какъв мотор би вършил работа. Смятат се масата на задвижваната част, предавателно число на винта, коефициент на ефективност и триене. Дадени са примерни коефициенти за сачмено-винтова двойка, стоманент винт + гайки от различни материали. Има и екселска таблица, с която лесно се работи.

http://www.mycncuk.com/forums/faqs-prob ... -need.html
MrMurdjo - майстор
Мерси за линка. Аз го посещавам този форум, но не бях виждал тази тема.
menka - напреднал
Здравейте колеги,
много полезни мнения в темата, а и в другите две - огромен респект към всички колеги, за ценните съвети.
От скоро умувам върху собствен хоби проект, с цел запознаване с CNC материята, като засега съм поръчал само моторите(17HS19-1684S NEMA 17) и контролер с драйвери(3 Axis TB6560AHQ).

Абсолютен начинаещ съм в сферата и имам доста въпроси. Ще питам едно по едно, за да не досаждам много.
Защо се предпочитат/препоръчват пластмасовите гайки за трапецовидните задвижващи шпилки, и има ли откъде да се поръчат онлайн?

Поздрави!
Пластмасови (по-скоро тефлон и полиамид) се предпочитат заради по-малкия коефициент на триене със стомана. Недостатък е че се износват по-бързо и се появяват хлабини, които водят до неточности, но пък от друга страна почти не не износват винта. Може и да се продават, но според мен като цяло е по-добре да си купиш материал и да си направиш сам няколко гайки да си имаш в шкафа и като започне да се износва едната гайка развиваш, изхвърляш и слагаш следващата.
angelfilev - специалист
edesign написа:
аз когато си правих рутер правих сметките така:
1Nm означава, че ако мотора върти един кръг с радиус 1 метър то на периферията може да закачим 100 грама тежест и той ще я повдигне, по тежко той не може.

Намаляваме рамото да приемем оста която въртим с диаметър 2 см ( не слагам 8мм защото така или иначе има достатъчно загуби от триене,а и сметката е идеализирана) -> значи при рамо 1 см той-може да помръдне 10 кг.

На моята фреза изработена от плътен дуралуминий Z оста заедно със шпиндел мотора тежи около 8 кг значи на мотора не му остава много сила да я вдигне. По другите оси е по-добре защото там е само силата на триене и натиска за обработка на материала. Самият аз сложих 3,1Nm и няма пропуск на стъпки дори при обработка на алуминии.

А драйвера за мотора е много важен особено decay модетата. Той ще гризне също доста от тези максимални данни за мотора.
препоръчвам ти да не си правиш като за първи път с ПИК16 - има апликация за PIC33 с готов софт в станицата на microchip. Но има и доволно много чипове които се справят добре.
В сметките липсва винта. Ако мислено разгънем една навивка от винта, можем да я сравним с клин с дължина обиколката на винта по средната линия на резбата и височина стъпката на резбата.
10-те кг сила, която си сметнал е силата, която тласка "клина", а той може да премести доста повече.
Добре е, че си сложил 3,1 нм, но и с по-малко би могло.

Тема "CNC машина гравьор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: