Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте, колеги, нов съм във форума.От скоро си купих къща и започнаха великите ремонти. :o .Вратите ми са стари дървени и си купих пана от МДФ, обаче изникна въпроса как да ги сложа на вратите, тъй като от задната страна са релефни, т.е как да издълбая старата врата, за да напасна релефа на паното, как и с какво да го залепя паното за старата врата, как да намаля фалца на касата и въобще всичко по въпроса. Във форума има такава тема, но нещо не мога да разбера нищо от нея, ако някой се е сблъскал с подобно нещо ще съм му много благодарен ако ме светне по въпроса. Благодаря предварително.
estorm - специалист
Предполагам вече си се сетил, че тая няма да стане. Иначе се дълбае с фреза ама не и за което питаш. Сподели до къде я докара? Аз например реставрирах една такава врата ама голяма играчка падна. С горелка свалях боята, търках със шкурка после китосване по фугите накрая смяна на бравата и боядисване.
rockwall - майстор
какви са тези пана от МДФ, които са релефни отзад
да от МДФ са и са релефни отзад
estorm - специалист
rockwall написа:
какви са тези пана от МДФ, които са релефни отзад
В Балкан Юг съм виждал релефни пана за врати. Човека е имал предвид, че фигурата е вдлъбната не изпъкнала и затова му пречи.
шоп - майстор
С оберфреза минаваш старите врати на местата където изпъкналото МДФ пано опира на вратата.

Може да ползваш всякакви дърводелски или монтажни лепила, но са ти нужни доста стяги или преса. Може да импровизираш и с тежести да притиснеш паното към вратата докато стегне лепилото.

Пак с оберфрезата можеш да окрайчиш вратата. За тази операция може да ползваш и вибро или лентов шлайф или флекс с шкурка.
Успехи

Тема "Пана за врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: