Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Junak - майстор
Колко малка тема, и колко много глупости се изписаха.
Никой не уточни за какъв клапан става въпрос - на студената или на топлата вода.
alsted написа:
Няколко, струва ми се, важни уточнения:
...За да е пароизпускател ще рече да е на изхода на топлата, поне на мен така ми звучи :? , а това е абсолютно неправилно!...
Неправилно друг път. Има си прадпазителни клапани, които се поставят на изхода на бойлера /на топлата вода/ и те ТРЯБВА ДА КАПЯТ. Така разтоварват повишаващото се налягане при загряване.
Тези, които се поставят на входа /на студената вода/ не трябва да капят. Те разтоварват повишеното налягане към водната матистрала.
И не бъркайте бойлера с хидрофор...
mir4oto - специалист
Няма ли някой, който разбира от ВиК да начертае една схема на свързване, последователност и работни параметри на водопроводната арматура. Щото ми писна всеки ден да изхвърлям по една кофа вода от бойлера. :)
Junak - майстор
Ми да беше написал какъв тип клапана... Или поне на коя тръба е монтиран. А може и снимка...
ivanovbg - майстор
Предполагам за такъв клапан става дума -
Прикачен файл:
index.jpg
index.jpg (4.76 KиБ) Видяна 6220 пъти
Май само колегата Аlsted разбира за какво иде реч.

Но нищо не пречи да замериш налягането преди и след клапана на включен бойлер.

Друг възможен проблем е прекалено висока температура. С течение на времето се натрупва котлен камък около пръчката на датчика и той не отчита коректно и изключва нагревателя с няколко градуса по късно. И ако си го завъртял до края...
Последна промяна от ivanovbg на ср авг 28, 2013 12:53 pm, променено общо 1 път.
Junak - майстор
Ако за такъв клапан става въпрос, и той капе, се сменя със нов. И питащия се моли да не се окаже, че налягането на водата в магистралата е къде 10 бара, щот тогава ще се вкара в сложен филм.
mir4oto - специалист
Junak написа:
Ми да беше написал какъв тип клапана... Или поне на коя тръба е монтиран. А може и снимка...
Разбираш ли я изобщо тази материя?!! Та това е бойлер не космически кораб, колко клапана може да има един обикновен електрически бойлер, цели 2 - предпазен и възвратен и двата се поставят на изхода, т.е. на топлата вода. Понеже на главната страница на форума пише това: ФОРУМ - КЪДЕТО МОЖЕТЕ ДА ПОТЪРСИТЕ СЪВЕТ ОТ СПЕЦИАЛИСТ, просто помолих някой да ми обясни защо ми прокапва клапана, предните 20 години откакто е монтиран не капал.
ivanovbg - майстор
mir4oto написа:
предните 20 години откакто е монтиран не капал.
Тоя клапан нема живи конструктори бре :lol: Смени го първо пък после ще го мислим. А най добре го смени с бойлера, че...! А този клапан се монтира на студената вода. Ако не си се объркал го свържи правилно при смяната. И снимка съм ти дал къде и как се свързва.
докера - специалист
mir4oto написа:
Разбираш ли я изобщо тази материя?!! Та това е бойлер не космически кораб, колко клапана може да има един обикновен електрически бойлер, цели 2 - предпазен и възвратен и двата се поставят на изхода, т.е. на топлата вода. Понеже на главната страница на форума пише това: ФОРУМ - КЪДЕТО МОЖЕТЕ ДА ПОТЪРСИТЕ СЪВЕТ ОТ СПЕЦИАЛИСТ, просто помолих някой да ми обясни защо ми прокапва клапана, предните 20 години откакто е монтиран не капал.
Не целя да се заяждам , но явно и ти въобще не си наясно с материята .... Клапаните - възвратен , предпазен или комбиниран , се монтират ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ВХОДА - СТУДЕНАТА ВОДА!!!
За коректната работа е препоръчително поне веднъж месечно да се "продухват" ,като , според модела на клапана , се развива капачето или се обръща ексцентричното лостче , така , че да потече през отворчето непрекъсната силна струя вода . Оставя се 10-тина секунди и се връща в изходно положение. На клапаните , които се регулират от капачето с винт , то трябва да е в неутрално положение - нито натегнато , нито развито - при завъртане наляво- надясно да има свободен ход. С продухването се цели премахването на боклучета или песъчинки , които пречат на нормалното функциониране на клапана.
Не напразно колегите те питат от кой вид е клапана - с винт накрая или с лостче с ексцентрик - като се знае това , по-лесно ще получиш и конкретни съвети - просто при различните модели е различен подхода....
mir4oto - специалист
Ето и аз започнах да пиша глупости, ама така е като чета мнения на "специалисти" от нета. Да прав си, слагат се на входа защото трябва водата трябва да има само една посока към бойлера и при критично повишаване на налягането да може да излезе през предпазния, а се слагат на входа защото там гарантирано има вода а не пара. Доколкото виждам вече имало и комбиниран такъв, може би нарочно за да не се обърка някой пишман майстор да ти монтира възвратен между предпазен и бойлера :-D

Тема "Капе от клапан на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: