• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Rockwalll - специалист
за борба с къртици най-удачно е полагане на стъклена вата на 10-15 см дълбочина в пръстта. КЪРТИЦИТЕ имат чувствителен нос и лапички и при първото убождане свиват към съседите.

Вaтирането се прави обикновено при обръщането на мястото като ватата не е задължително да се поставя като непрекъснат слой - т.е да отнемете пръст да застелете с вата и да върнете пръстта - може просто да я натрошите в дупките от лопатата преди да обърнете ( НОООО !!! за това ви трябват сериозни ръкавици - кожени най-добре)
- като това разбира се ви лишава от възможността да ходите БОСИ ПО ТРЕВАТА, освен ако не сте любители на силните усещания.

Не го правете ако имате деца кучета и други - освен ако наистина не успеете да застелете с вата без да остане отгоре.
Kучетата и децата също обичат да ровят - най-добре при деца и кучета да си имате и къртици вместо убодени от първите двa вида.

УСПЕХ В ровенето - ето ви една добре умряла къртичка :oops: :-D

Поздрави на RSPCA и Animal Police

Прикачен файл

dead-mole.jpg
dead-mole.jpg (91.79 KиБ) Видяна 15188 пъти
lyki - специалист
Това с арматурата и кутийте от кока кола не ми бе идвало на ум, но аз си направих една перка такава дето правихме като деца само че с размах около метър. Перката захванах за една гредичка която завършва с ламарина ,да се получи нещо като ветро показател така че перката да е винаги срещу вятъра.Цялата тая направия захванах шарнирно на един 2-метров кол ,забит 40 см в земята в центъра на градината.При издялкване на перката разбирасе не се старах да пробия отвора и в идеалния център(което съсдава едно друсане от въртенето(да спомена че и перката захваната за гредичката е с две капачки от бурках от двата края).При въртене се създава една тупурдия която по дървения кол се пренася в земята като вибраций.
Проклетите гадини усещат и дим да ги няма.
Тая перка си бе атракция за децата на вилата .но после пораснаха и от доста време не съм въртял перката :)
Leone - помощник
Май методите, които ми струваха най-смешни в крайна сметка се оказват най-ефикасни. Имам предвид, че преди да попитам тук, поизчетох доста сайтове. Та хората са пробвали какво ли не: метални стружки или натрошено стъкло в галериите -не би, къртицата не е хемофолик, засаждане на рицин, или в литър бира да се сложат два разтворими аспирина и да се изсипе в къртичината, та къртицата бягала на повърхността, чакаш я и я трепеш. Един с чалга музика я бил прогонил. Не, че всичко е опитано от мен, но от досега пробваното, освен дрънчащите кутии пробвах и един метод, май някъде в Белгия така съветват, който също има ефект (ама мноооого се смях като го четох). Пращам детето да припикае всяка нова къртичина. И след това кътрицата/къртиците там не се появава/т отново. Да, ама вече ми мина желанието за пацифистка разправа. Ще правя дрънкалки докато чакам да ми донесат поръчания от далечна чужбина капан. Като се зарови в земята и къртицата се нанизва като на шиш :devil:
bisplus - специалист
Ето още нещо което ми каза един приятел и било ефикасно....Първо виждаш коя е най-прясната къртичина и я разравяш така, че да се вижда дупката на къртицита. Второ вземаш една пръчица с която като бръкнеш установяваш в каква посока е дупката, и след като установиш заставаш над дупката(от задната страна от която си остановил, че ще излезе къртицата, така, че като излезе да си и зад гъба) и чакаш(не вдигаш шум и не тропаш)..в ръцете си държиш права лопата чиито връх си забил леко на 30-40см от отвора но точно над тунела от кадето ще излезе гадината(ти вече с пръчицата си остановил каде)...след определено време къртицата излиза да зарови дупката(незнам каква е причината но го правели)...ти я виждаш и забиваш лопатата(имай в предвид че вървели много бързо на зад), а след това повдигаш и я изровваш..после тя се опитва да избяга но след като я повториш с лопата я "пиши бегала"!
Май прекалих но има и още нещо , за което не съм сигурен дали е изпитано....пак разравяш,вземаш една рибарска кукичка тройка съответно с корда която е застопорена някаде извън дупката и я вкарваш в дупката...после къртицата илиза да зарови(минава без проблем) но като се връща може и да се набоде и до там ще бъде!
Leone - помощник
И за клечане пред дупката знам, ама го нямам свободното време. За рибарската кукичка още не е опитвано. Яд ме е, че навсякъде по света има къде капани с взрив, къде прости механизми, а само в България няма. Е, толкова ли е трудно, щом и китайците, и руснаците, и кой ли още не могат да ги правят, някой я да внесе, я да направи поне една такава "безопасна игла" ?

Прикачен файл

prost-kapan.jpg
prost-kapan.jpg (14.66 KиБ) Видяна 15145 пъти
karlson - специалист
ето нещо и за любителите на мишоци

Прикачен файл

mouses.jpg
mouses.jpg (110.7 KиБ) Видяна 14873 пъти
Бях малко на гурбет в англия и в квартирата имаше плъхове. Нищо не ги мореше, сутрин рано дори ги виждах как бяхат през кухненския плот. Огромни парчета!
Една неделя както си пиех кафето и попушвах цигарка и гледах тихичко телевизия един наглец притича през кухнята и се скри зад хладилника... минутка по късно се показа между хладилника и стената и почна да ме гледа най-нахално. Изобщо не смятах че ще успея, но леко си събух джапанката, хванах я така че да ударя с тънката страна на подметката... леко се наведох към него, много бавно... и като го треснах в главата той падна на страни и почна да рита с крака.
Едва се прегнусих да го хвана за връхчето на опашката, но нямаше време за губене. С едната ръка го държах, с другата налях вода в кофата за миене на пода, даже нямаше време да пълня цялата кофа, сигурно не повече от 200-300 милилитра сипах да не би да се събуди и да ме заръфа както го държа. Само му топнах главата в кофата, пусна 2 малки балончета и айде... Най-гордо го сложих в задния двор да се види от останалите съквартиранти. Бях герой цяла седмица :-)
Oтносно проблема с къртиците се решава мн лесно с димка в дупката. ---
NH4NO3 – 55%
S - 25%
Дървени стърготини – 20%
С този състав се зареждат малки (100г) димни шашки , употребяващи се в селското стопанство за прогонване на къртици. Гори бавно, като отделя SO2 и изпарена сяра . Дима е с бял цвят но не е в голямо количество. При изготвяне на сместа да се употребяват възможно по-ситни стърготини.
Аз помогнах на 1 съсед. Вече нема от тия гадове. Сложих от тая смес в 1 наилонов плик омотах и го омотах с бинт. Нагрях го с ветроустойчива запалка и след малко се раздимя, бутнах го в дупката и я зарих. R.I.P. :-D
Здравейте. От известно време на тавана ми се появява бялка- не знам дали е една или са няколко. Дайте съвет за прогонването им. По принцип са хубави и полезни животинки, но ми правят много поразии и са много шумни.
crez - майстор
Leone написа:
И за клечане пред дупката знам, ама го нямам свободното време. За рибарската кукичка още не е опитвано. Яд ме е, че навсякъде по света има къде капани с взрив, къде прости механизми, а само в България няма. Е, толкова ли е трудно, щом и китайците, и руснаците, и кой ли още не могат да ги правят, някой я да внесе, я да направи поне една такава "безопасна игла" ?
Ето ти български много ефективни капани.
http://velboy.com/index.php?page=shop.p ... 1&Itemid=1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Капан за мишки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: