• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
prascho - майстор
това чудо ще може ли да качи диван с площ 255х95 см? Сефте виждам подобно нещо :o .
Вадим Владимиров - специалист
Дай снимка на прозореца и ще ти кажа. дали ще стане
prascho - майстор
утре ще ти пратя на лична :).

П.П. Ако се хване отгоре вертикално може ли да застане стълбата?
Вадим Владимиров - специалист
Може. По този начин съм я изпъвал на 21м. :)
prascho - майстор
Виждам, че е от отделни звена. Съмнява ме да са от алуминий, по-скоро от стомана. Каква е площта на "кошницата"? ако се разположи напречно на прозореца и се застопори за терасата вертикално може и да стане. Брех. Но най-вероятно може да се ползва за самото вдигане /да замести полиспаста/. Трябва макара и въже за да се отдели от кошницата и вкара през прозореца.
kam34 - специалист
Ха, с тоя хаспел май ще стане работата.
prascho - майстор
Ще видим. Вадим е зает в конкретния период и ще го мъча с полиспаст.
prascho - майстор
привет,

Да дам отчет: неуспешно приключи мисия "пречукване". Днес вдигнахме дивана и го поставихме на определеното място. Всичко мина благополучно. Благодаря за съветите и посочените координати.
kuger - майстор
prascho написа:
привет,

Да дам отчет: неуспешно приключи мисия "пречукване". Днес вдигнахме дивана и го поставихме на определеното място. Всичко мина благополучно. Благодаря за съветите и посочените координати.
Отчета не е пълен, какво ползвахте?
prascho - майстор
Ползвахме:

Два блока за полиспаст - препоръчаните от теб /макар, че от Перник ми пратиха 4 блока/
ППМ въже 16-жилно плетено /Николсон/ - препоръчано от собственика на фирмата след разговор по телефона http://www.intralinkbg.com/shop/product ... eteno.html
Две примки - закупени от ред рок
Два карабинера
Макара за отбиване
Четири човека - макар, че и трима щяха да свършат работа. На въжето бях сам.
Второ въже ф12 обезопасително на макара - нямаше човек на него /не влезе в употреба/

Диван около 110-120 кг с размери 255х95х78см след като мина през 6 броя въжета /полиспаст/ не повече от 20-25 кг. Конструкцията на дивана не трепна. Ще добавя, че диванът влезна през прозорец със светъл отвор 135х80см. В момента съм отслабнал и съм 69кг със сухи гащи /70кг с мокри/.

П.П. Колко ориентировъчно струва качването на 7м височина на диван по алпийски способ при хамалите?
Последна промяна от prascho на вт юни 30, 2015 12:45 am, променено общо 2 пъти.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "въжем или верижен подемник под наем?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: