• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
искам да направя голяма дъска, която да монтирам на стената, а готовите дъски са много малки, някой знае ли къде в софия продават такъв материал?
sspoko - специалист
Какъв размер ти е необходим и непременно ли трябва да е дъска ?
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 2:26 am, променено общо 1 път.
Justy - майстор
Отдавна се работи на бяла дъска и се пише с флумастер. Дъската е плексиглас. Флумастерите трябва да са водоразтворими - иначе ще се скъсаш да изтриеш.
Харалампи - специалист
Emerald написа:
...купуваш си боя за ученически дъски, боядисваш и готово. Какъв е проблема?
Не съм специалист, но от баща ми знам, че боята се прави от блажна + виервайс. Така става грапава и задържа тебешира. Ще го питам за пропорциите и ще пиша.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Харалампи написа:
Emerald написа:
...купуваш си боя за ученически дъски, боядисваш и готово. Какъв е проблема?
Не съм специалист, но от баща ми знам, че боята се прави от блажна + виервайс. Така става грапава и задържа тебешира. Ще го питам за пропорциите и ще пиша.
Нищо лично, но от времето на баща ти, даже и правенето на деца е променено!
Има си боя "за черни дъски". Черна и зелена.
W123 - специалист
Примавера,вземай една бяла дъска и не се занимавай с глупости.Тебешири,прах,кофи с вода,гъби...Това безвъзвратно е в историята а с бялата дъска е къде по-лесно.На това мнение е мойта мома която е даскалка,и майка й също която е даскалка,и баща й който е даскал,и мойта майка която и тя е даскалка...лелеее само даскали покрай мен па аз прост шпакловчик :?
asinka - специалист
W123 написа:
Примавера,вземай една бяла дъска и не се занимавай с глупости.Тебешири,прах,кофи с вода,гъби...Това безвъзвратно е в историята а с бялата дъска е къде по-лесно.На това мнение е мойта мома която е даскалка,и майка й също която е даскалка,и баща й който е даскал,и мойта майка която и тя е даскалка...лелеее само даскали покрай мен па аз прост шпакловчик :?
Това ми звучи малко като онзи виц от Бай-Тошово време, в който се казва, че на 3-ма висшисти трябва да се зачисли един шофьор, който да ги вкара в пътя :)
Emerald - модератор
==.
Последна промяна от Emerald на вт мар 24, 2009 2:26 am, променено общо 1 път.
PCL82 - майстор
Ще споделя някои мои и чужди впечатления и за двата вида дъски.
Пробвах веднъж да пиша с маркер за бяла дъска по белите кухненски шкафчета в къщи-няма разлика спрямо бялата дъска. В училище сложиха бели дъски, на които като им отпраха алуминиевите лайсни се оказа че дъската е най обикновен бял талашит.
Някои маркери съдържат формалин и не са полезни. Белите дъски отразяват гадно светлината и при луминисцентно осветление морят очите и не се вижда.Маркерите трябва дасе държат наклонени към върха, докато се пише, иначе спират след 5 минути.
Белите са по-малки от черните(обикновено) и се изписват по-бързо. Поради тази причина математичката ми в гимназията (СМГ) не признаваше белите дъски.Там имаше 3 големи черни дъски, които се изписваха по 3 пъти за 90 минути.
Бил съм и в немски университет- и до ден днешен в големите зали се пише на черни дъски-белите са само за малки стаи и преносима употреба.
  • 1
  • 2

Тема "от къде плоскости за черна ученическа дъска?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: