• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
BALKY - специалист
В кухнята ми стените са боядисани с латекс, но поради слягане или някакво друго натоварване се образуваха диагонални пукнатини по стените.Дайте идея с какво да ги шпакловам преди да ги боядисам отново.? Питам защото ми препоръчват да е с гипсово лепило, стуко или някаква циментова шпакловка на Боро, но по-добре ако някой вече се е борил с този проблем да даде съвет..
Благодаря предварително
kaltchevmg - специалист
За мен най логично е да шпакловаш с материала, с който е било шпакловано преди това.
mhd - помощник
Ти добре ще ги шпакловаш ама по-добре разбери причината за появата на пукнатините, за да не се окаже сериозен проблема.
Любо - специалист
трябва да разкриеш фугите дълбоко оло;о 2 съм и толкова широко поне/с ъглошлаиф става добре но доста прах/после теракол и тогава шпакловка
hkoko - специалист
Най-сигуно е да положиш на цялата стена мрежа от тази която иползват за външна топлоизолация /две ръце качестено лепило за шпакловка на топлоизолация после две ръце сатен гипс на кнауф(май само той не се напуква при по-дебели пълнежи)/и ще имаш чисто нова стена.
Ако е само тази пукнатина добре ,но огледай и за още такива (първо погледни от другата страна на стената). Ако няма деиствай смело , в противен случай извикай някой строителен констуктор да ти каже коя точно част от констукцията ти "работи" и какво може да се направи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С акрил, с пръстче. Бързо, лесно, точно, чисто. Идеално.
ARTU - специалист
С мокро пръстче акрилчето ;)
Fortune - специалист
n_a написа:
С акрил, с пръстче. Бързо, лесно, точно, чисто. Идеално.
Изпробвано и то от жена! Даже действа!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ARTU написа:
С мокро пръстче акрилчето ;)
Със сухо. Защо винаги се появява някой да променя технологии??
  • 1
  • 2

Тема "Моля за съвет !!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: