• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
8180 - майстор
Разширяват панелките, балконите стават кухни законно.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1935692
:prost:
jekasus - майстор
Иде времето за избори :-D
stivemaster - майстор
Да и по нагоре в темата съм дал пример как точно става това. Ако и наистина разбирахме, кое е в наша полза и кое не е и можехме да се организираме разумно, можем да получим революционно повишение в размера на ресурса, по Програмата за енергийна ефективност в бита (REECL) ,Оперативна програма регионално развитие" 2007-2013 г. и т.н. донорски програми, по примера на съседни нам държави, които вместо по такова предназначение, ще използват средствата за ядене и пиене.
Освен това, можем спокоино да претендираме и за повишаване на процента съфинансиране,по тези програми , до разумен процент на "ангажимент", от страна на реципиента тоест ние.
Опасявам се че за тези неща, се изисква национално съгласие и гражданско съзнание ,елементарна пресметливост и визия за бъдещето ,все неща които не са на почит у нас.
ribnikolaevi - майстор
stivemaster написа:
Да и по нагоре в темата съм дал пример как точно става това. Ако и наистина разбирахме, кое е в наша полза и кое не е и можехме да се организираме разумно, можем да получим революционно повишение в размера на ресурса, по Програмата за енергийна ефективност в бита (REECL) ,Оперативна програма регионално развитие" 2007-2013 г. и т.н. донорски програми, по примера на съседни нам държави, които вместо по такова предназначение, ще използват средствата за ядене и пиене.
Освен това, можем спокоино да претендираме и за повишаване на процента съфинансиране,по тези програми , до разумен процент на "ангажимент", от страна на реципиента тоест ние.
Опасявам се че за тези неща, се изисква национално съгласие и гражданско съзнание ,елементарна пресметливост и визия за бъдещето ,все неща които не са на почит у нас.
Какво искаш да кажеш, Стив? Изгубих ти мисълта.
jekasus - майстор
ribnikolaevi написа:
Какво искаш да кажеш, Стив? Изгубих ти мисълта.
Че тези, които ще властват след избори, си подготвят парички за папане.
VLADO66 - майстор
По тези програми съфинансирането е намалено вече до 25% от живущите което е доста добре.
gechev - специалист
jekasus написа:
ribnikolaevi написа:
Какво искаш да кажеш, Стив? Изгубих ти мисълта.
Че тези, които ще властват след избори, си подготвят парички за папане.
Каква е схемата за папането, че да се подготвим?
jekasus - майстор
gechev написа:
Каква е схемата за папането, че да се подготвим?
Ако знаех, щях да се правя на голямата работа в Добрич, а не да се мъча в тоя голям град :-D
Иначе цялата работа се върти покрай санирането, а там са големите пари за "наши хора".
gechev - специалист
Е аз като съм в "големия" град да не мислиш че съм в час. Давайте схеми за далаверата. Щото аз си го представям като инвестиция във всеки нормапен строеж от към държавата и гражданите. Но де да знам ако има някъква далавера, затова сме форум за да си помагаме. Пък черпнята си е черпня :partyman: само кажете къде е далаверата. [-o<
stivemaster - майстор
Схемата разбира се, ако нямаме желанието да я поправим е ясна ,с приоритет оправяме банките (спестовните каси, щото те не знаят какво е да си банка).С други думи каквото и да става, процент от това което става, взимат нашите банки.После с тъпия номер "осигурете си финансиране,пък ако одобрим проекта ви, ще ви върнем процент от парите" ще забавят още работата.Не коментираме, кой засега споделя информация, за технология и калкулации на стойността на необходимите СМР - големите фирми в бранша ,не може да се определи засега дали ще са "лошите" в схемата или не.
След това непоисквайки навреме, много повече средства по програмите обезмислят усилията на медиаторите поместа, да променят общественото мнение ,което е не просто консервативно ами равнодушно, непукистко и нихилистично, по отношение визията за финансиране на обновяването на жилищните имоти.
Ей такава е схемата по настоящем, и неучаствайки в нея, после ще се жалваме ,че някой като големите строителни фирми, ще опита да осребри инвестициите си днес.
Проблема има толкова пластове, че не вярвам тук да има достатъчно търпение и оперативност, да ги изговорим и коментираме, да не говорим да намерим решения за някои от тях, пример - в нашия блок изпреварващо, по настояване на 6 съсобственици, в момента обмисляме подмяната на вертикалните "студени" ВИК (изобщо не коментирам смисъла от такава половинчата интервенция) познайте дали има решение, такава една задача в етажна собственост с 96 апартамента.
Последна промяна от stivemaster на вт апр 23, 2013 11:30 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23

Тема "Въпрос за приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: