• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
stivemaster - майстор
Колега само погледни Раменское http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... an2_b).jpg и помисли дали ти харесва ,дали искаш и децата ти да виждат това и сега помисли защо на руснака не му е дошло на акъла да направи това примерно http://mnogozle.com/pictures/pictures/155/32655_0.jpg .Разгледай снимки за Раменское ,то е световна забележителност вече ,никъде няма да видиш приобщена тераса има тук там остъклени.
fox_vt - майстор
За това съм съгласен че наистина изглеждат нелепо а и са доста по опасни от коментираното.Но ако да речен един блок 6 етажен всички направят едно и също приобщаване на терасата със итонг като на най-долната плоча се отлеят колони и всичко това се направи със еднакъв цвят дали ще е такъв голям проблем.Сега един остъклил друг зазидал трети сложил изолация и накрая всеки си избрал цвят с идеята да е различен от комшията.Тук навремето правеха едно разширение на терасите до входа със проект и всичко дефакто се сдобиват с още една стая,общо взето е добре като изключим тук там започналото отлепяне от основната конструкция и си изглежда като оригинално изпълнение.
stivemaster - майстор
За премахване на панела досега не съм говорил с конструктор който да е съгласен с това ,но за приобщаване на балкона или лоджията към обема на стаята (да не е просто остъклен) НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ИТОНГ http://www.photostreet.info/index.php?p ... d=21&cid=5 макар че ако не му разбираш с каквото и да го направиш http://petel.bg/tinymce/uploaded/DSCN1945.JPG .Аз лично препоръчвам и съм правил преди 6 години ,пет балкона с гипсфазер ,вата 10см и отвътре гипсокартон .Теглото на новата конструкция заедно с дограмата е ПО МАЛКО от преманатия парапет и борд.В конкретния случай дясната страна на входа си бяха изготвили конструктивен проект ,съгласували и получили съгласие както от останалите членове на ЕС така и разрешение за строеж от районния архитект .В момента все още мисля ,че не може да бъде различена новата конструкция ,още повече че като ново строителство ,мазилката почти я докарахме като оригиналната.
При панелките може да се процедира по същия начин ,аз самия у нас не съм събарял панела разбира се ,дори на съм премахнал и парапета ,защото беше много здраво монтиран и го ползвах за конструкция върху която монтирах отвън гипсфазер ,отвътре обшивка от гипсокартон с 15 см вата.Дограмата е с размерите и разпределението на оригиналното свалено винкелно остъкление , вътре върху въпросната подпрозоречна част на панела (която описах толкова несполучливо по горе) си поръчах малко по различна ( сгъваема към терасата ) маса и готово ,кухнята ми се разшири с 110см.
fox_vt - майстор
Така правих на майка ми терасата във тухлен блок-дограмата ляга на парапета който е изключително здрав не са пестили от профили навремето.Самия парапет е облицовън със пвц ламинат и каменна вата отвътре.За съжаление не може да се каже същото за парапета който махнах у дома-парапета е цял на целия блок терасите са само преградени и въпреки че го рязах поетапно замалко да го изпусна да падне от 6 тия етаж :shock: толкова изгнил профила който влиза в панела че няма на къде.То края на самия панел от години влизаща вода (най големия враг на панелките) се разрушил.Наложи се да отлея един укрепващ пояс на ръба на който да легне итонга което не ми хареса много защото се утежни малко ръба на панелката ама няма как,все пак са взаимно свързани със съседните и странично не само от едната страна.
stivemaster - майстор
Е значи си видял ,част от причините да се паля на тема, самоволни изпитания върху без друго неясно в какво състояние намиращи се панелки.Тук за разлика от руския град от линка, национално безотговорната политика на държавата ,допуска слабостите при строителството навремето ,да се задълбочават с годините .Така само изключителната здравина на конструкцията им ,все още ги държи в някаква кондиция.Ще потърся изследването на конструкциите на панелките ,от преди десетина години където се казваше ,че компрометирани са около 13% от изследваните конструкции .Днес само можем да гадаем какъв е процента и да се надяваме че няма да стане беля .Защото вярвам ще се съгласите ,че немислимото днес (преустроените жилища да се въстановят в първоначалното състояние) или още по немислимото СПЕШНО ДА СЕ САНИРАТ ВСИЧКИ ПАНЕЛКИ под заплахата да бъдат обявени за опасни за обитаване ,може лесно да се промени ако станат няколко еднотипни бели.Тогава всички ще ни издоят фирмите, които днес се точат с яки цени за отделните СМР при санирането.Защото хората си лобират (сиреч цакат) "проекта за наредба за аварийно саниране" ,да постановява че банките им плащат на тях ,а ние увисваме на банките завинаги.
fox_vt - майстор
Малко не е по темата ама да си кажа-здравината на тия панели е уникална лично го изпитах а малко по новите от 80 и някоя година дето са със шпакловка само,май русенска технология като видях един познат как със една биеща дрелка прави дупка за конзола #-o то все едно в сирене пробива.Обаче от доста години баща ми ми разправя как пукали панелките зимата от влязлата вода и късането на заварките.Предната зима на рекорда от -30 гр лично чух за какво става на въпрос и няма какво да си кривя душата ме хвана яко страх и съмнение защо изобщо да живея още там.
stivemaster - майстор
Ми тези дето имат възможност се спасяват и си купуват друго ,другите :finga: .Обявят ли ти от 150Е до 200Е/м2 за саниране (без оскъпяването на кредита) не вярвам да се прекараш.Във Варна вече има напуснати от българите цели входове ,във Владиславово .После поради цените от няколко хиляди евро ,са придобити от Жилфонд на общината и веднага в тях настаняват по 10-11 цигани в апартамент.Асансьора разбира се бива спрян, заради неплащане на тока му и след седмица две НЯКОЙ КРАДЕ МОТОРРЕДУКТОРА НА АСАНСЬОРА !!!!! Оттам нататък кво да кажа ???
darakchiev - специалист
stivemaster написа:
За премахване на панела досега не съм говорил с конструктор който да е съгласен с това ,но за приобщаване на балкона или лоджията към обема на стаята (да не е просто остъклен) НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ИТОНГ http://www.photostreet.info/index.php?p ... d=21&cid=5 макар че ако не му разбираш с каквото и да го направиш http://petel.bg/tinymce/uploaded/DSCN1945.JPG .Аз лично препоръчвам и съм правил преди 6 години ,пет балкона с гипсфазер ,вата 10см и отвътре гипсокартон .Теглото на новата конструкция заедно с дограмата е ПО МАЛКО от преманатия парапет и борд.В конкретния случай дясната страна на входа си бяха изготвили конструктивен проект ,съгласували и получили съгласие както от останалите членове на ЕС така и разрешение за строеж от районния архитект .В момента все още мисля ,че не може да бъде различена новата конструкция ,още повече че като ново строителство ,мазилката почти я докарахме като оригиналната.
При панелките може да се процедира по същия начин ,аз самия у нас не съм събарял панела разбира се ,дори на съм премахнал и парапета ,защото беше много здраво монтиран и го ползвах за конструкция върху която монтирах отвън гипсфазер ,отвътре обшивка от гипсокартон с 15 см вата.Дограмата е с размерите и разпределението на оригиналното свалено винкелно остъкление , вътре върху въпросната подпрозоречна част на панела (която описах толкова несполучливо по горе) си поръчах малко по различна ( сгъваема към терасата ) маса и готово ,кухнята ми се разшири с 110см.

Ако може да уточниш малко по подробно за този метод. Искам да си облека терасата от ест. гледна точка, остъкляване няма да има.
Гипсофазера директно върху парапета ли го хващаш и със самонарезни става ли. Ако постои така няколко дни преди шпакловка и мазилка дъжда дали ще е проблем. Поздрави.
stivemaster - майстор
Колега Даракчиев, първо ще ви обърна внимание, че през цялата тема изразявам принципното си несъгласие, с ремонтите противоречащи на закона и съм длъжен да ви кажа, че премахвайки остъкляването, ако е имало такова и заменяйки го с плътна стена ,както и приобщавайки балкона или лоджията с плътна стена вие променяте фасадата на блока, което не може да стане само на вашия апартамент законно !
Дано вземете предвид това което ви казвам, макар че се съмнявам. Системата за външна стена, използвайки парапета за носеща конструкция, е следната (моя трактовка) - върху горния профил на парапета (при мен швелер N6.5 или UPN65) се заварят няколко шини 45/5 с дължина 100мм през 500мм ,с цел на тях да се хване UW профила.Долу на най ниското възможно ниво на челото на балконската подова панела се монтират Г образни конзолки (при мен пак от шина но 50/5) за да се монтира долния UW профил възможно най ниско, ако е възможно да се съедини с долна обшивка на комшиите отдолу (в моя случай с регулиране дължината на шините се получи).Следва нареждане на конструкцията от CW профили вата 50мм и гипсфазер.Отвътрешната страна има детайл за конструкция с UD CD за пристенна обшивка или с UD UW и CW както ти е по лесно http://gipsokarton.topbg.eu/predstenni.pdf
darakchiev - специалист
Благодаря за бързият отговор. По принцип тази тераса ми е много тясна едва 80см. и затова не предвиждам остъкляване то няма и такова. Идеята ми е да не изглежда толкова грозно с изгнилите дъски и ръждясали парапети затова търся варианти за обличане. Просто това ми се стори удачен вариант без да губя от полезното пространство, както би се получило ако се зида с блокчета.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23

Тема "Въпрос за приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: