Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Папуас - специалист
Незначително инфо,но да споделя малко опит. Който има прахосмукачка с хепа филтър знае, че след време микроскопичните отворчета се задръстват и изпирането му вече не помага. Прахосмукачката почва да се товари, да вие, червената лампа свети и не смуче силно. Купувам нов и... не изхвърлям стария. Изпирам го за последно и го прибирам. Работя с новия и периодично го свалям, слагам стария, включвам прахосмукачката на макс и осмуквам хуууубаво новия филтър отвън. Това върши по-добра работа от прането и удължава живота на новия филтър. Другото важно е да се внимава прахосмукачката да не засмуче нещо сладко или мазно. Сладкото донякъде се оправя с изпиране, но мазното е смърт за филтъра.
Дано помогна на някого. :)
Последна промяна от Папуас на ср фев 13, 2013 6:34 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Хепа филтъра не се пере :wink: щото се задръства още повече.
torbalan - Дървен философ
хепа филтъра са изфърля и без него... Голям праз, че дига малко повече пепеляк :)
igt - специалист
Аз моя го изхвърлих, защото нов е 40лв. Прахосмукачката струва 100 лв.
Три пъти съм го прал, обдухвал с компресор и пр. - загуба на време.
Съветвам всеки, който има такъв филтър да го изхвърли /ако не си купи нов/ след около 6 месеца експлоатация, защото прохосмукачката се товари, а не дърпа качествено.
Папуас - специалист
Ако аз изхвърля моя филтър, ще имам прахоразпръсквачка, защото тя няма друг филтър освен някакво кече след него, а след седмица няма да имам и уреда, защото ще изгори. :)
Странна цена е това 40лв. Моите струват около 7 лв. и изкарват около година преди да се позадръстят.
lov - майстор
А някой пробвал ли е да го накисне с кислол. Е преди това измит и издухан колкото си може. Така правя с един вече почти 10 години щото няма от къде да си купя нов.
Чаро - Акълия
Чета, чета, последните двама - дали говорим за същия този ХЕПА филтър от първия пост? :lol:
lov - майстор
А ми то кьорави няма както и линк за вида на филтъра. А за моята съм напълно сигурен че е хепа филтър. Щото друг какъвто и да е филтър нема. Няма торбички и тем подобни неща за улавяне на боклука. Една огромна кутия работеща като циклонен филтър. И те на края едно мъничко илтърче дето трябва да хване и най малки прах. И за такава съм я купил прахосмукачка с хепа филтър.
А да допълня на моя в указанието си пише че се пере. Даже и една четчица като за зъби са сложили в комплекта. Е хубаво ама след няколко изпирания все си оставаше на същото дереже. То не че аз я жалих тъкмо бях в ремонт. Та си зададох въпроса с какво се е задръстил и с какво мога да го махна. основно гипсов прахоляк. Та на риск щото така или иначе за нищо не ставаше. Окъпах го с кислол и стана като нов.
Папуас - специалист
И в моето упътване пише че се пере и прането наистина върши работа извстно време.
Ти май снесе най-полезното инфо! :-D
Има логика, защото кислолът разтваря карбонатите, че и доста други неща. Чудесно е, че кислолът не поврежда филтъра. Останалите отлагания, би трябвали да се разтворят пък с препарат за прочистване на канали. Те пък са основи. Ако и те не повреждат филтъра, ще го направим вечен като шотландски боец.
:supz:
lov - майстор
Кислола всъщност е разредена солна киселина. та наистина се справя с карбонатите. С алкални разтвори не посмях да пробвам щото по принцип се правят от разни вискозни влакна и целулоза. Ама на някои от тях не им носи особено на целулозата. Отделно че мазнините се чистят и със сапуни така че ако имаш в повече филтри може и да пробваш. Е и те не са вечни ама до колкото можем ще им баем като врачки. Тя и прахосмукачката здаде почти багажа ама и аз не я оставям за толкова години. Дори си купих нова но тая си остана като основна да чистя първо с нея след някой ремонт.

Тема "Не изхвърляйте стария хепа филтър!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: