• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
nikolson - майстор
Ти скоро мотокар на улицата виждал ли си? За да се движи, трябва да има регистрация/ДК№. И това с "измъкването"... :axe:
fox_vt - майстор
Не е задължително ако има съпътстващ автомобил със съответните сигнализации и мотокара да има светлини мигачи и прочие.Иначе вдига до 4-5 метра като има и с по високи стрели.Няма да забравя на времето като ми изкочи шарнира на жигулето и се разчекна като жаба,от фирмата с мотокара я вдигнах смених шарнира и си го прибрах,ама фирмата на 300 метра :-D Но пък обрахме точките в квартала :lol:
bobii - специалист
Не съм виждал мотокар на улицата, само предлагам алтернатива без хиляда макари и глупости. Ако има достатъчно дълга стрела, ще са му нужни не повече от няколко минути за манипулацията.
А може и с една макара да дърпаш дивана, само като го закачиш на колата и дърпаш бавно.
kam34 - специалист
Като го вдигаш прави клипче ще е тамън за господари на ефира или абсурдите :lol:

Как я мислите тая работа 100 кила висят на стрехата :shock: Не се занимавайте с глупости че ще потрошите дивана, стрехата и главите си.
fox_vt - майстор
То па сто кила сякаш са много нещо :lol:
bobii написа:
Не съм виждал мотокар на улицата,...
Аз пък съм виждал нееднократно и то откъм седалката на мотокариста :-D Мотокара както и фадромата както и багера са в категорията на специална строителна техника.А ся кажи че не си виждал фадрома и багер да се движат по пътя :)
dadko - майстор
fox_vt написа:
То па сто кила сякаш са много нещо :lol:
bobii написа:
Не съм виждал мотокар на улицата,...
Аз пък съм виждал нееднократно и то откъм седалката на мотокариста :-D Мотокара както и фадромата както и багера са в категорията на специална строителна техника.А ся кажи че не си виждал фадрома и багер да се движат по пътя :)
Мотокар- строителна техника...???
Къде го сложи при земекопните машини?
Товаро- разтоварна дейност -да, ама точно пък "строителна техника"...

Не, че автора на темата си е помислял да ползва мотокар- последно май реши с въжета и макари да се пробва...
kuger - майстор
Колегата с дивана вече е оправил на него кой знае колко булки, вие още го качвате тоя диван :-D
fox_vt - майстор
Може да не е баш в категорията на строителната техника но строителство не значи само копаене на дупки с багер :lol: На работа сме изградили 10 халета с помоща на мотокари я тухли да се докарат и вдигнат,я бетон я покривни плоскости и т н.По доста обекти пък използват багер с приставка рога за разтоварване на палети и друга стока.Отделно имаме един модел мотокар който има прикачен инвентар кофа като на фадрома с която може да гребе и товари.Варианти бол.
nikolson - майстор
Айде, тъй като темата отиде в офф-топиЦи, какво имах предвид. За да се движи мотокар по пътищата, трябва да е регистриран като МПС, с всички произтичащи подробности. След това, трябва да е в близост до придвижването. Питащият е от София. Как виждате мотокар да пропътува няколко км в двете посоки. Ми той ще е като гол в центъра на града за полицаите. После, времето. Всички тези "подробности" за "една бира" само брат му може да я свърши.
Накрая идва и въпросът с достъпа и подхода. Дали мястото позволява мотокара да подходи тъй, че дивана да стигне на удобно за издърпване място и удобно ориентиран.
prascho - майстор
kuger написа:
Колегата с дивана вече е оправил на него кой знае колко булки, вие още го качвате тоя диван :-D
Диванът е поръчан и го чакам в края на следващия месец. Неразглобяем и ще го тегля на стрехата колкото и абсурдно да звучи. Поръчах го с пружини и се надявам да не е повече от 100 кг.

П.П. Спор няма - или ще го кача или ще се пречукам.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "въжем или верижен подемник под наем?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: