• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
MarSim - напреднал
Здравейте!
Няма да се учудя, ако не съм го сложила където трябва, за което предварително се извинявам, но ми се стори, че тук ще го видят повече форумци. Информацията в приложения PDF файл е изключително полезна и малко известна.
Поздрави на всички!
http://store4.data.bg/dunpiel/hitrinki_mobilen.pdf
Тани - модератор
Това с дистанционното на алармата ме съмнява дали ще работи? Не виждам по какъв начин ще стане. А за освобождаване на заряда на батерията ще пробвам!
MIRRO - напреднал
Е това с алармата си знаех че не става но все пак се разкарах до колата доло да го пробвам .Просто няма как да се получи това упражнение :?
Тани - модератор
И за батерията не е вярно - това е за промяна на качеството на звука , което може да ти спести 30% от заряда , но няма откъде да ги вземе , ако вече батерията е паднала! Ето малко по-полезен линк http://www.gsmbgmag.com/codes_nokia.html
MarSim - напреднал
Извинявайте, че съм пуснала непроверена информация, но просто в момента ми беше невъзможно да направя проверка. Ако трябва, моля модераторът на раздела да изтрие съобщението ми.
sstefanov - майстор
#1 - Какво означава "Пробвай"? Да звъня на 112 само за да видя дали ще стане? Нали веднага ще ми засекат телефона за фалшиво обаждане? Номер 112 съвсем отскоро е пуснат и у нас и до скоро със сигурност не работеше.

#2 - Това може да тръгне ако алармата се управлява със звук, иначе - абсурд! Но у нас такива аларми няма.

#3 - Това звучи доста глупаво от техническа гледна точка

#4 - IMEI номера се сменя доста лесно на почти всички модели, иначе идеята не е лоша

P.S. Направих си труда да проверя и от Мтел ми обясниха че никой от мобилните оператори не прави блокиране по IMEI


Май това е превод от някакъв източник с неизвестен и непроверен произход.
munter4e - напреднал
ако питате мене този пост ми изглежда малко като спам преполагам сте виждали доста подобни
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, просто изведнъж тези "съвети" се появиха събрани заедно и се разпространяват непроверени. Наскоро бяха обсъждани и в други форуми.
prascho - майстор
О някой тук знае какво е IMEI :). Колкото до написаното, коментара е само един "приказки от 1001 нощ". Погледнах още веднъж за достоверност в дебелите книги и там пише, че при заявка за играждане на транзакция /изходяща връзка, входяща връзка.../ мобилният терминал може освен с основните индентификатори да посочи и IMEI номера на оборудването но може и да не го посочи. Зависи как е настроена мрежата на оператора и дали изискава задължителна прверка в Equipment Identifier Register/EIR/. Ако има вграден gps модул вероятността да ти се усмихне щастието е по-голяма.

За да може елетромагнитния сигнал от алармата да се кодира под някаква форма и да се пренесе в комуникационен канал трябва наличие на устройства. Като на изхода пък респективно ще се наложи обратната трансфомация. Не е задължително алармата да реагира на звук. В мобилните мрежи се предават и данни. То там е номера, че при реализиране на обаждане се изгражда връзка през мобилната централа и изградения комуникационен канал е с определена скорост и само за глас. Кодиращото устройство в мобилния терминал реагира само на глас, който го разделя на определени блокове и слага в рамки с допълнителна информация с цел корекция на грешки при предаването му по въздушния интерфейс. Както се спомена в този случай може да се предаде само звука от алармата. На приемащия мобилен телефон ще се чуе този звук и какво от това.

След кратък размисъл си мисля за устройство вградено в мобилния телефон, което да разпознава електромагнитни сигнали на различни честоти. Разпознатата честота да я изпрати в кодиран вид по комуникационен канал /може и под формата на смс, канал за данни/ до другия телефон, където да се излъчи сигнал на същата /предадена честота/. А там е работата, че мобилните телефони за момента имат приемо-предаватели работещи в честотни диапазони около 450, 900, 1800 и 2100 Херца.

Извод: UE не изпълнява функции на камера, на устройство включващо /изключващо аларми и тем подобни щуротии.
sstefanov - майстор
LazarGanev написа:
Не, просто изведнъж тези "съвети" се появиха събрани заедно и се разпространяват непроверени. Наскоро бяха обсъждани и в други форуми.
Случва се, когато някой повтаря като папагал нещо, от което бъкел не разбира.
  • 1
  • 2

Тема "Мисля, че е важно!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: