Напишете въпрос свързан със санирането.
dimitrova_k - специалист
Здрвейте! В момента строим и искаме да сложим фибрна /ХРS/ под или над плочата,как е по-добре да се сложи - отгоре или отдолу фибрана? Майсторите казват да е отгоре, а по проект е под плочата. Аз съм от Пловдив и искам да попитам кой хрs /фирма/ да купя на добра цена?
emosms - специалист
При плоча на земята, отдолу.
Термоизолацията по принцип тр. да е отвъ и по възможност да няма термомостове.

Щом и по проект си е така. Отгоре пак може да сложите, ако ще правите подово отополение примерно.

Иначе, майсторите... На село по двора имаше доста железа разхвърляни, които майсторите не искали да сложат в арматурата навремето.
По проект, по количества, баба ги купила...
Сега да дойда майсторите да оправят едни пукнатини на етажа, за тяхна сметка.

Наблюдавам го и в приятели с подобни професии "абе остави, защо го слагаш това".
Аз го викам да помогне, и в половината от случаите по-добре сам да си направя нещата, вместо да ми пили нервите и да обяснява понякога очевидно грешни неща - че не трябвало така да ги правя, и то докато правя нещата, а той гледа :D.
Чираче - майстор
dimitrova_k написа:
Здрвейте! В момента строим и искаме да сложим фибрна /ХРS/ под или над плочата,как е по-добре да се сложи - отгоре или отдолу фибрана? Майсторите казват да е отгоре, а по проект е под плочата. Аз съм от Пловдив и искам да попитам кой хрs /фирма/ да купя на добра цена?
Здравейте! Къде строите? Да не би майсторите Ви да са от Раковски? Ако са от там, изгонете ги на момента. :x Супер некадърни самозванци.
Аз предпочитам изолацията да се поставя ПОД плочата. Т.е., още преди отливането на плочата да се положат плочите от фибран, предварително с дюбели и мрежа директно върху платната.
Аз пазарувам основно от Рила, понеже ми е най-удобно. Разликата в цената между отделните магазини не е голяма.
dimitrova_k - специалист
В полупланинско село и майсторите не са от Раковски. Имах предвид настилката на кота 0, а не горната плоча, то и аз не го написах както трябва.

Тема "От Пловдив съм и откъде да купя ХРS на по-добра цена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: