Напишете въпрос свързан със санирането.
Yordan_Andonov написа:
Случва се :)
Благодаря на всички отзовали се.
За прозореца взех "по-яки" уплътнения.
Ще следим при следващия дъжд.
От къде взе тези уплътнения? Мисля, че и аз имам такъв проблем и се чудех дали може да се сменят уплътненията.
kozl - майстор
Първо погледни дали тези уплътнения, които искаш да сменяш не са интегрирани (вградени) в профила, т.е. несменяеми :wallbash:
След като почна лесно да излиза, предполагам може да се смени :)
Само не знам дали са стандартни, дали ще пасне ново уплътнение...
Yordan_Andonov - напреднал
Уплътненията ги взех от цех за дограма.
Оказа се обаче, че не само старите твърди уплътнения са проблем.
Сложихме новите и отново просмукваше. Направих опит да напъна стъклопакета отвътре и прибра.
Един познат дограмаджия ми каза, че първите произвеждани държачи на стъклопакетите на този вид дограми са имали проблем и са получавали много оплаквания. Поръчах нови стъклодържачи и след като ги сменихме стъклопакета прилепна плътно до уплътнителя от външната страна и водата спря да влиза.
Провери в цеховете за производство на дограма. Тук имаме и магазин за подпрозоречни "дъски", машинки, дръжки и тнт. Там има също.
Дано съм ти бил полезен.
Благодаря, инфото беше полезно.
За момента не ми се налага да сменям уплътнението, защото реших да направя "временно" решение, при което с FT101 уплътних гуменото уплътнение в долната половина на вратата и това за момента върши работа.

При мен основният проблем явно е бил в това, че гуменото уплътнение не е стигнало и имаше около 1см в средата долу без никакво уплътнение. И от там сигурно си е влизало вода докато вали, но сега е ок.

Тема "Странен теч от PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: