Напишете въпрос свързан със санирането.
BeTaTesTeR - напреднал
Да вдигна и аз малко темата, че трябва да сменям дограма в едната стая. Става въпрос за Перник. На терасата мисля да е неотваряем прозорец 150Х150 с греда по средата, че иначе трудно било и долепена до него врата на терасата 66Х235 отваряема естествено. И прозорец на съседната стена 140Х160, като мисля двете крайни да са отваряеми, а по средата да е фиксирано.
Та разходих се днеска до една фирма alsystems, може и в София да ги има не знам. Там момичето ми обясни, че профили саламандър били върха на сладоледа, с някакви титаниеви нишки, 80 години издържали и т.н. Обкова им бил сиегения или нещо такова, давали му 55 000 отваряния. И конкретно за мойте размери ме офертира с 647 лв. за прозореца с вратата, мисля 5 камерни профили с троен стъклопакет 40 мм и някакво високоенергийно стъкло. Казах, че много пече на тази стена още от обяд и какичката каза "Значи високоенергийно". Незнам каква му е разликата с К стъклото и тия 4 сезона дето коментирате, та приемам съвети ако някой мисли, че това не е най-подходящото стъкло. За другия прозорец цената е 529 лв. пак със същите параметри. Като по-евтин вариант ми предложиха някакви КМG профили, 6 камерни с двоен стъклопакет 24 мм пак с високоенергийно съответно 426 лв. за терасата и 360 лв. за прозореца. Казаха, че максимума на тея профили бил 32 мм стъклопакет и не си заслужавало да се сложи троен, защото оставало много малко разстояние между стъклата и се губел ефекта.

Отидох след това в една друга по-скромна пернишка фирмичка, която я знам от приятел. Там човека ме офертира с 5 камерни профили трокал, 24 мм двоен стъклопакет с К стъкло - 600 лв. за терасата и 360 лв. за другия прозорец. Той каза, че не слагали троен стъклопакет, защото ставал много тежък и провисвали прозорците. Там също обкова каза, че е сигения.

На ролпласт нещо не можах да им открия офиса за да говоря на живо, но според калкулатора на сайта им ми дава резултата от прикачената картинка. В нета има доста негативни мнения за тях, та съм малко резервиран, а и не знам те какви профили ползват.
В интерес на истината тоя саламандър изглеждаше доста по-масивен от трокала във втората фирмичка. В саламндъра имаше и някакви метални планки. Та това ми е дилемата, трябва най-късно утре да поръчвам, че докато я сглобят тая дограма ще ми свърши отпуската. Има ли наистина вероятност тройния стъклопакет да провисне?

Прикачен файл

rollplast_offer.png
Svetoslavoff1 - майстор
Като чета мнения по-нагоре, оставам с впечатление, че някои фирми гледат без много да се напрягат да вземат парите на клиента.
От 2001 г имам неотваряем прозорец 190х120 цяло стъкло, без греди и подпори, троен 140х120 цял. Никакви проблеми до сега.
Сега правим ремонт на един апартамент и поръчахме неотваряеми прозорци(щото има тераса). Около 180х120, троен пакет, цяло стъкло. Единствено споменаха, че ще е по-трудно пренасянето, но без грам опити да откажат.
painkiller - помощник
За фолксвагена по моята тема по горе нещо?! :( Положенито е напечено и скоро трябва да се поръчва...
MASTER - специалист
По мои много стари спомени Ролпласт работеха с обков Винкхаус.
Ако и сега е така, поръчвай смело.
Прозорците, които монтирам са със същия обков, и досега имам монтирани няколкостотин "фолксвагена". Всичко е перфектно.

Тънкостите са при монтажа, трябва хоризонтала долу да е перфектен, в една линия, и да има подложки през мин. 40 см. Ако има транспортни профили под касата, се укрепва с метални планки през същото разстояние. Ако ляга долу на касата - само подложките са достатъчни. Вертукала където затваря - също под нивел, горната част на касата също се контролира да няма корем, и това е всичко.

Тема "PVC дограма - кой да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: