Напишете въпрос свързан със санирането.
От 10 години в тавана на вилата имам торби с перлит. Сега нашите решиха да се местят там и искам да направя топлоизолация на пода, тъй като помещенията, които ще ползват са на първи етаж.
Въпросът ми е дали този материал е безвреден(от някъде бях чул, че е канцерогенен или нещо подобно) и каква технология за нанасяне да избера (в една от темите на админа видях, че полага перлит под плоскости без да го смесва с цимент).
За пода ще слагам дюшеме. И тук имам въпрос - дали да е с шпонт или без такъв (чувал съм, че ако има влага се надува като паркет).
От написаното в скобите става ясно, че нямам практически опит и се надявам да ми помогнете с мнения, а ако сте се сблъсквали в практиката с моя случай, разчитам на безценните ви съвети!
С благодарности и поздрави Алекс
leonardo_vd - модератор
Постнал съм цяла тема за това как се прави сух под с гипсфазер и перлит. а ето ти и линк: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=529
... да четох темата ти вчера и я коментирах с баща ми, но на стареца нещо не му хареса, а неща да му чупя хатъра... ТОЙ ИСКА ДА Е С ЦИМЕНТ... знаеш ли в какви пропорции се прави сместа... някой ми беше казал за полувлажно нанасяне на перлит (каквото и да значи това)... БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!
leonardo_vd - модератор
aleks_pc написа:
... да четох темата ти вчера и я коментирах с баща ми, но на стареца нещо не му хареса, а неща да му чупя хатъра... ТОЙ ИСКА ДА Е С ЦИМЕНТ... знаеш ли в какви пропорции се прави сместа... някой ми беше казал за полувлажно нанасяне на перлит (каквото и да значи това)... БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!
Ние се занимаваме само със сухи процеси, така че не мога да ти помогна

Тема "Изолация с перлит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: