• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Напишете въпрос свързан със санирането.
а4кин - помощник
Искам да изолирам покрива си от вътрешната страна с полиуретанова пяна. Някой правил ли е такова нещо и каква трябва да е дебелината на слоя пяна.
FMaster - специалист
Това са глупости !!!
Много филми гледате ... май :lol:
а4кин - помощник
Защо FMaster дайте малко повече инфо. В много руски и украински сайтове пишат само суперлативи за тази изолация!
velsi - Почетен майстор
Самата пяна е добър изолатор. Не по-малко от фибрана например. Проблема е, че за разлика от фибрана тя първо: поема вода; второ: старее много бързо, особено на UV светлина; трето: доста по-скъпа е.
Не си представям какво ще се получи ако напръскаш това подпокривно пространство. Пяната ще се надуе насам-натам... после ще я режеш и изравняваш, или какво? Дай линк да видим какво са направили руснаците, но аз не виждам особен смисъл в това начинание.
а4кин - помощник
http://www.stroyizol.com/
http://www.sgrada.com/article_6275.html

влезте в google има много интересни неща за тази изолация.

Пръска се с машина под налягане и става много твърдо и здраво. Виждал съм така положена пяна с дебелина около 4см върху обикновен картон, става толкова яко, не можеш да го счупиш. А навсякъде дават тази пяна и като хидроизолатор. Няма нищо общо с пяната която е във флаконите и с която оплътняват дограмите. Плътността и е много голяма.

А за UV лъчите не се притеснявам, защото е под покрива и не я грее слънце...
а4кин - помощник
Вижте и това сега го намерих и аз!
Там е пояснено всичко

izobg.com/Poliuretan_Spray_Comparative.doc

Но явно у нас не е още популярна.... дано някой да е пробвал, че да ми каже....
Не разбрах запалитено ли е ,една клечка кибрит ако хвърлиш или цигара ще пламне ли?
8180 - майстор
radiboyy,
Без да те агитирам за нещо, ще спомена, че поне последните два линка, според мен НЕ СА издържани - повече непроверени (доказани) рекламни твърдения. Като например (от предпоследния линк):

"Изключителна топлопроводимост – 0.019 W/mK (ниво на топлопроводимост 024)".
Тук само да вметна (заради "нивото" на сайта) - "Изключителна топлопроводимост" на прост БГ език означава ГОЛЯМА ТОПЛОПРОВОДНОСТ. Те си знаят какво пишат и рекламират.

В следващият сайт вече това 0,019 е станало 0,02 при някакви неизяснени условия, а в реални към 0,028, на което вече може да се стъпи с по-голямо доверие. Само да намекна, че разликата е ок. 30-40%.
Хидроизолационните свойства на ПУ също ми изглеждат прехвалени.
Раздувките за паропроводимост (в последния сайт) също не ме удовлетворяват, а примерната стена просто е "Копи+пейст" от някъде без особена стойност в БГ - такива стени рядко някой прави тук, а се съмнявам и навън. С червените и сини линии там (според мен) е наукообразна "каша".

По същество мога да коментирам, ако кажеш какво разбираш под "покрив"?

Лично харесвам материала като ТОПЛОИЗОЛАЦИЯ, обаче.
Малко късно видях темата. Искам да спомена ,че с такава пяна я слагат на професионалните хладилни камери.Става въпрос за тези по 30-40куб.м :wink: . Невиждам защо не дасе използва за изолация на тавани. Въпреки това си предпочитам Вата 10см + 5см успоредно и т.н.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "изолация с пенополиуретан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: