• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
bvg
ето ти пистолет за полиуретанова пяна 12 лв. е до 25 30 стигат
http://shop.valerii.com:8080/eb/webshop ... TOOLS.html

nellyx написа:
volverine, използва се специална малко раздуваща се пяна специално за лепене на плочи от стиропор. Гледай филмчето на страницата на предаването Мисия моят дом.

Обаче започвам да се колебая - пистолета за пяната бил много скъп - по-скъп от самата пяна! Някъде 70-100 лева!
Освен това ми казаха, че ако стените са криви, много си личало - не можело да се изправят с по-голям слой лепило :oops:

javor4o, ти с какъв пистолет свърши работата?
Братята китайци не са ли сътворили нещо за еднократна употреба? :lol:
Във Ваджо май видях, че продават по 35 лева, бива ли ги?
http://shop.valerii.com:8080/eb/webshop ... TOOLS.html
joro69 - напреднал
За лепене на фибран върху шперплат,пяна ли се ползва или някакво по-специялно лепило
pipbel - майстор
Лепи с пяна,нямаш проблем
От тази дето е за ТИ обаче, не монтажна
mdimitrovm - напреднал
Лепене на стиропор с пяна върху тухла .Какво ви е мнението дали ще е възможно евентулно да се
лепи на " топки" или да се правят някакви подложки от фибран за да се изравнят неравностите .
Трябва да санирам 150м2 а няма желаещи да бъркат лепило :lol:
Dansaver - специалист
забрави за тухла,отива много пяна и от там много проблеми.
pipbel - майстор
Ако ще правиш ТИ "направи си сам" - ДА, заслужава си.
Ще ти излезе 5-6 лева/м2 по-скъпо от лепило, но пък ще спестиш 15 лв/м2 от майстори.
Работи се леко, няма я хамалогията и цапотенето с лепилото, няма и да остава влага в стената.
При липса на хастарна мазилка (разход около 3-3.5м2 за флакон) в зависимост от основата ти смятай си разхода 1-1.5м2 на флакон пяна.
Аз на твоя място бих направил ТИ на 2 слоя, например 4+4см.

Определи си 2-3 м2 и пробвай, после сам ще си решиш
mdimitrovm - напреднал
Благодаря за бързия отговор .
Ще пробвам 1-2 квадрата
Как 2 слоя изолация ?
Благодаря
sspoko - специалист
Защо смяташ разхода 1 - 1,5 м2 на флакон с церазит съм правил мин 10м2 излиза на флакон ?
Пяната си има свойте предимства, но лично аз предпочитам да ползвам циментово лепило. На пяната не ми харесва това,че раздува по малко и трябва поняколко пъти да отвесираш листите.
MMIel - специалист
За първи път лепя ТИ. С пяната си е направо песен. На таван 4см ЕПС(знам че е малко) с пяна Insta Stik на DOW залепям около 10-11м2. Тавана не беше съвсем прав. Иначе на флакона дават че трябва да стига за 15м2. При цена от 9,50 за флакон мисля че излиза доста ефтино и най-важното всеки сам може да си го налепи без грам да изцапа :). Резултатът е 5-7 градуса нагоре температурата при около 40% по малко разход на дърва и въглища (при 0 градуса външна температура ако има значение). Това е за къща тухла с дървена дограма и без никаква друга изолация.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Лепене на изолация с пяна - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: