Напишете въпрос свързан със санирането.
Matchless - специалист
Пробвай с ножица първо на някое парченце...Ако не стане тогава ще се мисли.И все пак...:)
http://www.youtube.com/watch?v=Sf3M-_RUSCM
bikerider_ - специалист
Ставало и с макетен нож, макар че трябва да се внимава, за да не наяде някой ръб. Ще се помъча с него тази вечер, а утре ще си купя струни, понеже вчера пропуснах.
Крайният продукт е тяло, подобно на това:Изображение

като конфикурацията от форми и разцветка могат да варират. Но сега поне ви е ясно защо са нужни перфектни срезове и ненаядени ръбове, и защо всеки дефект по ръбовете означава или срязване наново, или поправка с кит, или друга запълваща смес, преди грундирането и боядисването. :-D
Последна промяна от bikerider_ на нед мар 08, 2009 7:41 pm, променено общо 1 път.
Takezo Sensey - модератор
bikerider_ написа:
Ставало и с макетен нож, :-D
Верно ли ? :?
Купи си остър нож ! Зарежи тея струни, вЕрвай ми .
Чаро - Акълия
Още ли не го наряза тоя депрон ?

Става с ножче, ама не такова от магазин за левче! Вземи хубаво ножче, да речем Stanley. Имат чудесни резци за всякакъв сряз и повод. Пък и ще го ползваш ...да не кажа цял живот. :)

Залепи хартиено тиксо от долната страна на сряза и режи внимателно върху стъкло. Трудно ще е да държиш ножа перпендикулярно на депрона през цялото време. Особено ако има много извивки и нямаш твърд макет/шаблон...
bikerider_ - специалист
А, в момента бачкам с едни скалпели за 2лв., които си режат перфектно (даже се порязах вече :-D ) , само че с каквото и да се реже номерът е острието макар и бавно да се плъзга напред-назад в депрона, понеже иначе в даден момент при 1 или друга извивка, намачква материала и става наръфан срез. Не става просто да се натиска острието, без плъзгане, като в масло.
Matchless - специалист
То голямо рязане ,голямо нещо:) Ни и подводница от депрон ще направим накрая:)Как имаш нерви за такива неща направо не незнам:)
Чаро - Акълия
Поиграй си.
Няма как да ти обясня ясно, как да го режеш без нагъване...
Начертай, там където ще е сряза. Започни да режеш големи дъги или много резки-както многоъгълник на мястото с извивката. Като останат няколко мм до чертата на сряза, тогава режи смело по него. Това е свързано и с малко фира. Хартиеното тиксо ще намали значително нащърбването и увличането на матеряла от долу, ти внимаваш отгоре.
Дано съм бил ясен... Депрон не съм рязал но с повечето матеряли дето съм си играл, се е получавало. Все си мисля, че и без шкурка няма да минеш.
И това- че си се порязал, не значи че ти е хубаво ножчето!!! Дет викат- Вервай ми...
bikerider_ - специалист
Matchless, не знам за подводница, но шамандура може и да направите! :-D
cacho, никакво стъкло не използвам. Държа парченцата в ръка и така ги режа със скалпела - хем наблюдавам среза откъдето ми е удобно, хем мога да въртя плочката както си поискам. А ножчето ръфа все по-малко. :)
Колкото до шкурката - и илюзия не съм си правил, че ще мине без нея. Само че преди нея има китване. :wink:
8180 - майстор
bikerider_,
Тъкмо мислех да ти правя забележка, че не "купуваш" от съветите вече 3-та страница, пък и местото на темата не е "баш", ама гледам има напредък.
Ако ти е под ръка, провери в "Микро Арт" за хубави резци - ще търсиш от "закалените" (черни на цвят). Има и разни (скъпи) ножчета на Олфа.
Апропо, има и такива "на пергел", та сигурно може да се мине и без (или почти) шаблоните, ама пусто не показваше какво целиш.
Моят такъв (ок.35лв.) е до ~4мм. и до Фи=75мм.

ИзображениеИзображение

Мисля съм виждал и по-големите:

ИзображениеИзображение

И една идея за обикновените ножчета - първо обрязваш грубо "на ръка" до 2-3мм точност. После, при такава тънка стружка, ще е по-лесно да "плъзгаш" ножчето. (май и cacho същото пише).
От "подлепването" с тиксо не вярвам да има ефект.
Пробвай и в/у по-твърд балатум да режеш (особено с "пергелите").
bigshop - специалист
bikerider, като гледам, май учиш индустриален дизайн в ТУ и това е курсова задачка :lol: .

Депрона е като XPS (стиродур, фибран, ...). Най-удобно за рязане в големи количества е нагорещена жица - жица от реотан за печка (намират се все още в някои магазини), източник на 12 В и реостат за регулиране на тока през жицата. Реже се малко извън контура и след това с помощта на едра и дребна шкурка се получава необходимата гладкост. Последната операция е добре да се извърши върху всички елементи заедно (стегнати с нещо).
Успех.

Тема "Рязане на депрон - с какво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: