Напишете въпрос свързан със санирането.
velsi - Почетен майстор
Да, това имах предвид: да се е ударил в стената. При мене така се спука.
HD - специалист
Ми да, ама при мене не е от това :?
Той прозореца се състои от 3 "секции" ако мога така да ги нарека, като само средното се отваря двуосно, и то се отваря наляво, при което като се отвори докрай дръжката му се удря точно в ълуминиевото ъгълче, което съм сложил при обръщането на прозорците.
Обаче цепнатинка има както отляво, така и отдясно на прозореца, а също и под него (под перваза).
Явно както казваш, от самото стоене се е цепнало, но много ме интересува това как може да се избегне, дали аз нещо не съм направил както трябва, или си е нормално?
Цепнатините са съвсем малко, не са някакви тревожни, но все пак ...
prascho - майстор
аз слагах вътрешна изолация на стените на тавана. Депрон 6 мм, който залепих с шпакла гребен с универсално лепило, отгоре мрежа и два слоя термоизолационно лепило. В три от стаите като последен слой вместо гипсова шпакловка направих две ръце шпакловка с диспопласт. Това е готова финна смес, която се нанася съвсем лесно. В третата стая не сложих диспопласт и ми се строри, че вторият ми слой термоизолационно лепило е твърде дебел и напука. Напукването до този момент си го обяснявам с дебелината на слоя. Да ли е от дебелината не знам но ми се струва логично обяснение.
Тани - модератор
Вътрешна изолация - Фибран или гипсо-картон???????????
leonardo_vd - модератор
velsi написа:
Стиропора се ЛЕПИ за стената със Теракол.
Стига сте заблуждавали хората. Вътрешно стиропор не СЕ лепи. А за стиропора си има специални лепила. Теракол е марка лепило а не ВИД.
velsi - Почетен майстор
А какво се прави според тебе? Зашива ли се? Аз моя стиропор ОТВЪТРЕ го ЗАЛЕПИХ. На гребен. Дори не съм грундирал. Свалих тапетите и го залепих. Вече година не е мръднал. Дюбелиран е после естествено. И точно ВИД лепило имах под "Теракол", а не нещо друго. Конкретно моя беше на "Weber". Дори не е флекс, а е нормал. Ти като знаеш как да обясниш на хората вземи го направи. От доста време насам постовете ти са от по едно изречение.
HD - специалист
Абе баш си се лепи стиропора - моя го лепих с теракол за топлоизолации :cool: Аз не помня грундирах ли, или не, че беше отдавна, после теракола с гребена, после като стегна му сложих дюбели тук-там и готово.

Тема "Вътрешна изолация - Фибран или гипсо-картон???????????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: