Напишете въпрос свързан със санирането.
VLADO66 - майстор
Точно с Ворошилов не се занимавай-пилят от всичко и не вярвам цветните првази да са хубави. Моите са на Рехау и не са мръднали вече 8 год.Май Коматек ги внасяха.
Сеа ги гледах-не са на Рехау ами внасят някакви други.
radius - майстор
Ей това е приказка.
То това ми беше и на мен проблема, искам Саламандър , ама дъските какви са "Хъм, мъм..." пък на цена като за гранитни. Реших, че е против принципите ми и затова сега се чудя какво да сложа. Но поне има избор :)
VLADO66 - майстор
Това не значи че дъските на Коматек са лоши.От тях си взимах дръжки за дограмата/бронзе/ които фирмата която ми прави дограмата ми ги оферира на 32лв :shock: , а аз си ги взех от Коматек за 7-8 лв.
radius - майстор
Коматек не внасят вече, имат до изчерпване. Чудя се тази ПВЦ дъска, при 2м дължина и напечена до 50-60С, има удължаване 5-6 мм. Как се компенсира това ако я вкопая в стената. Или ще се надигне, или ще сцепи около краищата и. Или с акрилен силикон, да няма твърда връзка с мазилка/шпакловка?
На Профилинк, KMG или Weiss Profil дали са зле дъските?

П.С. Остава въпроса с "омагьосания кръг" при вкопаване на дъските. Хем да си ги наместя след мазилка (обръщане), хем да са там за да ги обгърне мазилката. Да напомня, че при гипсовата мазилка и специалните завършващи профили, изискващи мин. 9мм материал, мазането и обръщането ще е 1 процес. Дали не може просто да ги оставя долу, без да ги фиксирам стабилно и като измажат около тях с леко почукване да ги извадя ( като чекмедже) и да ги запеня и наместя, подравнени в равнината на стената. После около мазилката с акрил ще третирам фугите.
radius - майстор
Ето докъде стигнах- отказах се от камъка, заради цвета на варовика и цената на другите. А и ПВЦ дъската, колкото и да е изкуствена, ми създава повече уют с дебелата си предна част.
Дотук съм налепил горната част на прозорците ( с СМ85 за гредите). Трябваше да е максимално тънко и затова не ползвах пяна. За отстрани и отдолу, ще лепя с пяна.


Дъските ги разкроих и са подготвени ( странично ще се вкопаят по 3см). Нещо такова ще е отдолу, фибрана е само са проба, иначе ще е с дълбочината на тухлите :
Прикачен файл:
IMG2071.jpg
И с дъска
Прикачен файл:
IMG2072.jpg
Както писах, мисля да залепя фибрана отдолу за тухлата с пяна, а дъската да НЕ лепя за фибрана на този етап. След мазилка/обръщане с мазилка ще донаместя дъските да са в равнината на стената - дали да са на нула и да стърчи само зъба или да са изнесени 2-3 см, да се стичат реките от конденз по пода.
Проблем ще е как да накарам дъските да се прилепят плътно нагоре към профила на дограмата. Ако ги лепя с лепила от рода на момент фикс, ще ми е трудно, ако ги лепя с пяна, при раздуването си , тя сама ще ги натиска нагоре. Какво мислите, ще станат ли нещата по гореописания начин?
И друг въпрос - какъв е чалъма да не ми раздува много пяната ( CT84) - нанасям по фибрана и чакам 1 минута преди да залепя ? Има ли нужда да намокрям тухлите и/или фибрана ?
VLADO66 - майстор
Направи си столчета които да подложиш под дъската така че като я сложиш да дойде на необходимата височина.Слагаш пяната,поставяш дъската и нареждаш отгоре нещо тежко/например кашони с плочки/ така че пяната да не вдигне дъската.
radius - майстор
Още като лепя долните фибрани за тухлата, мога да сложа и дъската. Така пяната между фибрана и тухлата ще раздуе и ще остави плътно място между фибрана и профила на дограмата. Само това да не ми изиграе лоша шега и да стане прекалено плътно, т.е. да не остане място за слепващ дъската материал. Ако е пяна ще стане си мисля.
Hursa - майстор
Дограмата отвън е обърната с фибран и вече е измазан със силиконова мазилка. Между фибрана и дограмата за отвън какво мога да ползвам, че се притеснявам, зимата вероятно ще се образува фуга. Акрилен силикон отвън мога ли да ползвам? Бях решил бял силикон за прозорци да ползвам. Няма да го боядисвам. Прозореца е на сянка, слънце директно не го пече. Мога ли да залепя бели пвц ъгли, 20х20 или 10х10 мм със силикон, притеснява ме че няма да се залепят добре краищата по цялата дължина. Не е много удобно за лепене около не отваряемото крило, че е на 3 етаж.

Тема "Обръщане на PCV дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: