Напишете въпрос свързан със санирането.
Yavi - напреднал
Здравейте,
Имам следното питане. Замазах PVC дограмата във всички стаи с варов разтвор и малко цимент. Обаче отгоре остана разстояние 4 см в двете стаи и мисля да залепя от неопора, който ми остана, а в кухнята да сложа фибран 2 см защото разстоянието е по-малко. Въпроса ми е с какво да залепя стиропора за трегера. Имам останало гипсово лепило, CM11, и санитарен силикон, ако не става с тях какво лепило трябва да купя. Останал ми е и ГК, ако става по добре с него. Мерси.

Изображение

--------------------------------------------------------------------------------------
Допълнителна информация:
Майстори за обръщане на прозорци
Сравенете оферти и цени безплатно
Стефан - майстор
Аз лепих с полиуретанова пяна
masterval - майстор
С СМ 11 ако не ти се дават пари за друго. Няма проблем.
Има много писано из форума за обръщането на ъгли, как се избягва напукване и пр.
future - специалист
Направо ме боли като видя подобни гледки.Хвърлил си 400-500 лева за дограмата , а си решил да я съсипеш за 40-50 лева. Или си правил сметка 5 прозореца x 50 лева = 250 лева . Ами я сметни 5 прозореца x 500 лева = 2500 лева.Коя сметка е по-вярна?Ами времето и нервите които си загубил, материалите които си хвърлил на вятъра. Направи си сам - е хоби , а не пестене на пари.Нищо лично , ама по този начин нещата не стават ,просто си хвърляш парите на вятъра.
Yavi - напреднал
Най-малко искам да съсипя дограмата или пък да пестя пари. За мен направи си сам също е хоби и благодаря за чудесния форум. Просто искам адекватно мнение как е най-добре да се процедира в случая. Исках да замажа и отгоре с цимент (от това по здраво здраве му кажи, даже и грунд съм слагал преди да замазвам), ама се притеснявам да не падне. В другия апартамент идваха майстори миналата година да обръщат прозорците с ГК на новата дограма. За една година се сцепи на места и кънти на кухо. Не искам да повтарям тази грешка. Искам съвет как ще стане най-здраво.

Изображение
Crafty - специалист
Най-здраво - нивелираш достатъчно дълъг мастар и пълниш с гипс.

Аз бих го направил с гипсокартонени ивици, но явно ти имаш проблеми с този материал :wink:
future - специалист
То е ясно, че не го правиш с цел да съсипеш дограмата.Ама според мен това се получава.Не ми се вярва, че обръщането може да се причесли към хоби.То си е играчка и след десетина обърнати дограми, вече като му хванеш тънкостите ще ти е лесно и приятно.Относно форума,хубаво но до някаква степен.Защото от мое личнно наблюдение от 10 мнения само две са правилни.И тука се получава объркването.Ти как ще разбереш кой е най-правилния начин?Например в твоя пост има няколко мнения и само частично се доближават до истината.Не искам да коментирам кое правилно и кое не е. Варианти за обръщане на дограма много:от ГК- най-лесния и бърз начин,само че що не постна някоя снимка от другият ти апартамент за ди покажа грешките?Слагали ли са завършваща лайсна от към дограмата,мрежичка на снадките?От ПВЦ плоскоски , лично аз съм против.Зимата вечно ще събира конденза.По стария начин както си баба знае: с варов разтвор.Само че използвай мастар или си направи рамка и карай по нея.В твоя случей е най-добре с фибран ,като използваш за лепене циментово лепило или пяна,а не гипсово лепило.Ами има още толкова тънкости които няма как да ти ги опиша от гъстотота на лепилото до правия ъгъл и тн.И се почва от хоризонталния лист.Желая ти успех! И гледай да докараш нещата като на постнатата от мен снимка(обръщането е с фибран)

Прикачен файл

Image127.jpg
Image127.jpg (100.36 KиБ) Видяна 23255 пъти
С мастар и гипс стават чудеса! Аз поне така ги правя.
dito - специалист
Лепи си с циментовото лепило и си свиркай - СМ11 ти върши идеална работа. Преди 2 години лепих по същия начин стиропор (и то с обикновен Теразид) и засега нямам проблеми. Гипс само за финната шпакловка, защото не е водоустойчив и от конденза може да ти направи проблем.
koldi811 - специалист
аз такива хора не мога да ги разбера!! Дали по няколко хиляди лева за дограма и си правят експерименти да си я подмазват сами!!Разбирам да е някоя барака на село да си се учат колкото искат,но това нещо ,ще го гледаш всеки ден и за някакви 50-ина лева става мазало.За това си търсете майстор,който се занимава постоянно с такива работи.. ,ако някой все пак има минимални познания и може да борави с маламашка и мистрия,но не са му ясни някой работи..може да звънне един тел.,ще помагам с удоволствие! 0898763475 Венцислав Успех на всички!!:)

Тема "Обръщане на PCV дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: