Напишете въпрос свързан със санирането.
gnl77 - помощник
Здравейте и Честита нава година ! Моля да ме посъветвате защото незнам какво да правя . Живея в къща на втория етаж , а първият не се отоплява и е на други хора . Моя етаж го отоплявам с камина с водна риза и съответно радиатори във всички стаи . Имам вътрешна изолация вата и картон на всички външни стени , прозорците са пвц петкамерни . Получава се конденз и мухал зад всички мебели и уреди също и по прозорците се стича много конденз , главно през нощта . Всичко в гардеробите започна да мухлясва - Ужас ! На пода е ламинат .Купих и влагоабсорбатори от тези с хапчетата , всяка сутрин изсипвам по около 100 мл. вода от всеки .Преместих мебелите на 20 -30 см . от стените но конденза пак се получава . За жаласт мебелите са на външните стените , но нямам избор ! Благодаря !
ivec - специалист
Нека да споделя моят опит. При мен се получаваше абсолютно същата ситуация. Зимно време жена ми дърпаше дрехите от гардероба напред, за да не се овлажняват. Реших проблема, като извадих розтките на комините и на тяхно място поставих вентилаторчета-пластмасови, задвижващи се от тягата на комина, струват по 2 лв. По този начин се осигурява непрекъсната циркулация на въздуха. Не влияе по никакъв начин на температурата в помещението, или е съвсем минимално. И друго много важно нещо - навън може да е -20 градуса, но проветрявай поне 10-15 минути, всекидневно!
bullet - специалист
За проветряването съм абсолютно съгласен, но за комина - не, тъй като понякога се получава обратна тяга /т.е. връща/ и става свинщина.
ivec - специалист
Е да де! Пропуснах да пиша, че комините не се използват и съответно няма какво да върне!
Transporterr - специалист
виждал съм врати с отвори в най долната част така че на нивото на пода да влиза свеж въздух.Като гледам понеже няма да развалиш изолажията ику да смениш дограмата вентилацията е най възможния изход.
zhivko83 - специалист
Освен проветряването , друг проблем може да бъде ако камината не гори денонощно . Ако това води до честа промяна в температурите в къщи , вероятно оттам идва и големия конденз . Ние сме с газово парно , стари дървени гограми , външна изолация 4 см и тъй като не работи постоянно парното имаме конденз по прозорците , а в една от стаите се опитва да излиза мухъл ( северо - западна стая ) , иначе къщата е същата .
Аз не съм специалист , само давам мнението си . Успех !

Тема "помощ много влага" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: