• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
vancho20 - специалист
Мултифункционално
Стъклото "четири сезона" е ново на пазара. Предлага отлични характеристики на топлоизолация. Основни негови свойства са ограничаването на слънчевата топлина през лятото, и запазването на топлината вътре в помещението през зимата.



Предимствата на този тип стъкла са следните:

* Топлинна изолация: намалява топлинните загуби по-ефикасно от традиционните ниско-емисийни стъкла
* Соларна защита: отразява до 57% от слънчевата топлина при странично приложение и около 71% (в комбинация с друго стъкло), използвани за покрив
* Енергийна ефективност: намалява разходите за отопление и охлаждане и пази околната среда
* Визуален комфорт: максимално добра светлопропускливост и максимално редуциране на ярките отблясъци
* Неутрален вид: добър външен вид, съответстващ на останалото остъкляване

Използването му е особено подходящо за жилищни и административни сгради. То може да се използва и за покриви и вертикални остъкления. Това е идеалното решение за оранжерийни приложения.
Изображение

Ниско емисийно (К-а)
Основното качество на Енергоспестяващото стъкло, популярно на българския пазар като нискоемисийно, Еко или К-стъкло, е да отразява топлината обратно в помещението с цел да се предотвратява загубата на енергия. Използва се предимно за остъкляване на сгради.

Нискоемисийното стъкло, представлява висококачествено флоатно стъкло със специално трайно прозрачно покритие, формирано пиролизно чрез изпаряване на метали или метални окиси върху едната повърхност на стъклото. Покритието позволява на слънчевата късовълнова енергия да влиза в сградата, но поради високата му отражателна способност в инфрачервения спектър действа като преграда за изтичането на скъпата дълговълнова (топлинна) енергия, създавана от отоплителните и домакинските уреди, осветлението, човешкото тяло и други, тъй като я отразява обратно в помещението. По този начин се блокират топлинните загуби и вложените средства за поставяне на качествено остъкляване се възстановяват бързо в резултат на спестяване на разходите за отопление.

Характеристики:
- Задържа топлината в помещението
- Пропуска слънчевата топлина през зимата, когато слънчевото греене е с ниска степен
- Рефлектира обратно в стаята инфрачервената емисия от отоплителните, домакинските уреди и човешкото тяло и намалява консумацията на енергия
- Ниска топлинна загуба, което води до спестяване на енергия за отопление
- През лятото блокира дълговълновото (топлинното) излъчване, идващо отвън
- Предпазват избледняването на тъканите в дома и офиса;
- Силно намален огледален ефект с висока степен на прозрачност;
- Не позволява образуването на конденз
Изображение
huliganka - специалист
Някой може ли да каже как се разпознава високоенергийното стъкло или така нареченото 4 сезона? Поръчах си дограма с такъв стъклопакет(бяло+високоенергийно),но все ми се струва ,че са ми пробутали обикновени бели стъкла Има ли някакъв трик за проверка,както да речем при К-стъклото със запалката или някакъв друг начин?
huliganka - специалист
huliganka написа:
Някой може ли да каже как се разпознава високоенергийното стъкло или така нареченото 4 сезона? Поръчах си дограма с такъв стъклопакет(бяло+високоенергийно),но все ми се струва ,че са ми пробутали обикновени бели стъкла Има ли някакъв трик за проверка,както да речем при К-стъклото със запалката или някакъв друг начин?
Айде бе хора,няма ли специалисти,които да знаят как да различа обикновеното стъкло от това 4 сезонно [-o< трябва ли да има някакъв оттенък или не?
pavkatay - майстор
huliganka написа:
huliganka написа:
Някой може ли да каже как се разпознава високоенергийното стъкло или така нареченото 4 сезона? Поръчах си дограма с такъв стъклопакет(бяло+високоенергийно),но все ми се струва ,че са ми пробутали обикновени бели стъкла Има ли някакъв трик за проверка,както да речем при К-стъклото със запалката или някакъв друг начин?
Айде бе хора,няма ли специалисти,които да знаят как да различа обикновеното стъкло от това 4 сезонно [-o< трябва ли да има някакъв оттенък или не?
Зелен.
ralev - специалист
Високоенергииното стъкло за разлика от Ка-стъклото (или нискоенергииното) се монтира от външна страна на помещението, то е комбинация м/у Ка и т.н. стопсол или огледално стъкло. Лесно се разпознава с просто око като се погледне от вън има лек огледален ефект ( тези който съм виждал аз имат синкав отенък). Именно този ефект помага лятото да е по хладно в помещението, а зимата работи като Ка- стъкло. Още по голям топлоизолационен ефек се получава при троен стъклопакет: от вън Високоенергиино / бяло / Ка стъкло. Това от мен успех с подновяването на дограмите :-D
hexagonbuild - помощник
Има скенерчета, с които може да се разпознае нискоенергийно стъкло, закалено стъкло, дебелина на стъклопакет и т.н. , но в БГ ги няма аз си ги взех от Англия.
Има едни апаратчетата, с които някои фирми за дограми проверяват стъклата си. При проба то издава звук, когато повърхността, до която се допира апаратчето има метален слой (ка-стъклата имат фин метален слой). ОБАЧЕ издава звук И при всяка метална повърхност, включително стъкло с огледален ефект и обикновено огледало. Така, че това че апаратчето пищи е само гаранция, че има метален слой, но не оттам на сетне не се знае дали е ниско-, високо-емисионно или просто огледално...!!!

Така е в джамджийския бизнес - едно че клиентите въобще не им хрумва да си проверят стъклата или не знаят как - ги подмамва да си правят такива дребни икономии, които обаче излизат доста скъпи за клиентите в сметките им за ток.

Проверката с пламък, за сега като че остава най-сигурния домашен метод.
  • 1
  • 2

Тема "Как се разпознава високоенергийното стъкло?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: