• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
arihtev - специалист
колеги ще подковавам с ламперия една стая на гредоред и мисля да сложа каменна вата преди това беше подковано с талашит и мишките се разхождаха на свобода мисълта ми е ватата ще ги прогони ли или ще им е по добре или по друг начин да постъпя :? благодаря
Илиян Илиев™ - майстор
Прогони трайно мишките и после слагай каквото си пожелаеш. Някъде из форума някой беше писал за мише котило в стъклена вата. Смятай за кво става въпрос.

Не е нормално в XXI век да имаш мишки, плъхове, хлебарки, бълхи и друга подобна твар в къщи. Комарите и мухите са друга бира, но и за тях си има лек.
mityom - специалист
така е, и аз не вярвах ама съм виждал с очите си дупка издълбана в стъклена плътна вата можеби подготвена за котило
dimitar2s - специалист
Добре де, ама някой знае ли сигурен начин да се държат мишки и хлебарки далеч от къщата?
housedoktor - майстор
dimitar2s написа:
Добре де, ама някой знае ли сигурен начин да се държат мишки и хлебарки далеч от къщата?
Eдин котарак например ,заменя всакакви електронни плашила .Моя хубавец освен мишки лови къртици,змии,гущери и всякакви гадини летящи и пълзящи .
torbalan - Дървен философ
а моя мърльо само гълъби лови...

наложи се да се саморазправя с един-два мишока :)
lambov - специалист
Опушването му е майката. Изолираш от всякъде така, че мишка от вънка да не може да влезе и тогава ги изтребваш с отрова и спокойно си слагай вата. :wink:
ЧефоС - специалист
И отново ще дойдат.
kotyo - специалист
housedoktor написа:
Eдин котарак например ,заменя всакакви електронни плашила .Моя хубавец освен мишки лови къртици,змии,гущери и всякакви гадини летящи и пълзящи .
А моя пък си спеше във ватата, докато я бях метнал в един ъгъл.. :-D
Смятайте колко им пука на мишките от нея.

П.П. Е, нямам мишки..
Правим ремонт на стара селска къща.
Една от целите ни е да я обезопасим откъм мишоци и плъхове.
Когато търся някаква информация в Гугъл, относно ремонтите, винаги ми изважда теми от този (и още един) форум. Тук търсих и инфо относно стъклената и каменната вата и гризачите.
За това искам да постна една снимка, та ако някой друг има съмнения като мен, да е сигурен.
На плъховете не им дреме от стъклената вата. Живеят в нея чудесно.
Освен това я съсипват тотално - вижда се на снимката.
Много се радвам за всички труд, който хвърлихме, за да опаковаме камената вата в рабица - тя е основната ни изолация. Стъклената намятахме отгоре, защото остана неизползвана.
Сега, друг проблем е, че се оказа, че мишките минават през рабица. Разбрах го късно. Вместо нея, трбяваше да ползваме мрежа за пресяване на пясък.
Сега ще я сложим най-отгоре, за да спрем и мишоците.
Но те не са така разрушителни, както плъшищата.
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "каменна вата и мишките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: