• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
toni_g79 - специалист
DLG написа:

П.П. мисля да си направя малък експеримент, там където има пукнатини да ги мина със акрилен силикон, след 2 дена да зашкуря леко и да пребоядисам, пък да видим дали ще се получи добър вид и дали няма да си личи акрила
Като слагаш сликон преди да засъхне го мини с влажен парцал,така няма да има нужда да го зашкурваш после!!!Не виждам защо да не стане със силикон,само ако не го зачистиш хубаво ще си личи при боядисването!!!
Снимките можеш да ги качиш и тук,но им намали размерите иначе ще ти е трудно!!!
DLG - помощник
малко са хората който знаят че акрилния силикон се мие докато е "течен" и именно по този начин както каза Toni_g79 и аз мисля, че ще стане (не казвам, че valmet не го знае), Струва ми се логично първо да мина със силикона както вече казах и АКО не стане тогава вече да прешпакловам....
DLG - помощник
извинявам се за спама, но така или иначе съм ги качил във фейсбук, а и от друга страна снимките не са никак малко.... който иска нека ги погледне тук:

http://www.facebook.com/?ref=home#!/alb ... 0385263133 <- всекидневна

http://www.facebook.com/?ref=home#!/alb ... 0385263133 <- кухня

http://www.facebook.com/?ref=home#!/alb ... 0385263133 <- спалня


**** ремонта го започнах на 6-ти декември и съм готов вече с 2 от общо 3 стай, де да имаше и някой да ми помага щеше да е много хубаво
Последна промяна от DLG на ср яну 05, 2011 6:22 pm, променено общо 1 път.
bisplus - специалист
От нези линкове ме праща на моя профил....оправи ги че ми е интересно да видя!
valmet - специалист
За акрилния силикон-преди време мой познат вместо да си направи поправките в стаята която ремонтираше,ги "шпаклова" с акрил.Нанася с пистолета въру дупчица или по-голяма такава и веднага със шпаклата обира.Лошото е,че на по-дълбоки дупки,акрила при съхненето "потъва" навътре и трябва да се повтори и потрети.
Та при боядисването на въпросната стая,нямаше проблем с крайчетата на силикона,въобще не си личаха,но се появи друг проблем-латекса не покриваше добре акрилния сликон.За пояснение,латекса бе чешки Het Line,от който лично аз съм много доволен.Не зная от акрилния силикон ли или от латекса,но не беше станало добре.
Лично за мен е по-добре да се направи поправка на пукнатина със стъклофазерна лента и сатен гипс.Хем лентата заздравява и ако няма силни натоварвания предпазва от повторно напукване,хем като се пришлайфа не остават следи и при боядисване с латекс.
За това препоръчах да не се използва акрилен силикон.
trix - специалист
"Моя съвет е да се прешпаклова отново с мрежа за изолация,но с друг вид лепило(шпакловка).Например с материал на Вебер или флексово лепило.Не се занимавай да шпакловаш само пукнатините,а изцяло."

точно така,има и алтернативен вариант - ЛЕКО Декоративна мазилка http://www.orgachim.bg/pdf/bg/TO_LEKO_D ... azilka.pdf
върху сегашното състояние на стените,разбира се след грундиране
DLG - помощник
bisplus написа:
От нези линкове ме праща на моя профил....оправи ги че ми е интересно да видя!
използвай целия линк, а не само маркираното в синьо ;)
DLG написа:
проблема ми е следния, налепих фибрана на всички външни стени (вътрешна изолация), прозорците обърнах с гисп картон, при измазването на фибрана положих мрежа която се затъпва с между 5 и 10см, НО вече 2-ра седмица фибрана пращи (чува се как пука) и на места се нацепи доста жестоко,за първи път виждам подобно нещо. Даже когато отворя прозорците и температурата започне рязко да спада се намаляват интервалите на това пукане. Някой може ли да каже дали сега след "свършен факт" там където има пукнатини ще успея да ги скрия с мрежичка за гипс картон и да ги прешпаклован отново... положението е много деликатно....

П.П. фибрана е оребрен 600х2500мм
[-X - Не си открил в 3-тата стая какъв ти е проблема с фибрана,защото слагай замаска на таван който няма фибран,а само мрежа (макар и застъпена до 10 см.) и виж дали ще ти се цепне (напука) - няма !? За да избегнеш този проблем,при поставянето на фибрана,след като го начукаш се слага специална лента м/у всяка плоскост.Като обясниш в магазина какво търсиш,ще ти я предложат,но не от тези хартиените,които лепим по прозорците,за да ги предпазим от цапане при шпакловка на стените и след премахването и да остане право боядисване. След това вече карай подред - мрежата и мажи тавана ... ще се пукне само при земетресение или ако отдолу минава влак. И не се заблуждавай,че дори и да замажеш пукнатината или отново боядисаш ще скриеш - само лента ! :partyman:
nikibol - специалист
Колега, имах същия проблем. Мн. се лутах, питах кой ли не и най накрая открих прооблема. Проблема беше в материала с който шпакловах фибрана. Ходих, нанесохме няколко вида материали за шпакловане на фибран, изчакахме да изсъхнат и се видя, че шпакловката с която съм работил няма никаква еластичност. Направо си беше като чист цимент. Другите 2 бяха еластични. Следващата стая е направих с друга шпакловка/от еластичните/ и проблеми нямах никакви. Иначе... решемието е цялостно прешпакловане.
  • 1
  • 2

Тема "напукване на фибран при вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: