Напишете въпрос свързан със санирането.
KFC
Здравейте !
Става дума за стая от 35 кв.м. / дължина 7 м., ширина 5м. и височина 2,6 м./. Има три външни стени и една вътрешна, като двете къси външни стени са с остъклени тераси а дългата външна стена отделя секцията от друга такава с просвет 15 см. Жилището е на последен 4 етаж, над него има подпокривно пространство намира се в Велико Търново.
Стените са зидани с Ютонг 25 см. и нямат изолация.
Идеята ми е да на правя на двете къси стени външна изолация, а на дългата стена да сложа гипс картон отвътре с вата и на тавана. Но се прокрадва съмнение в това начинание да ли няма да се получи конденз по стените при този микс от изолация.
Моля за вашето мнение да ли е удачен този вариант.

:?
valmet - специалист
Здравей колега!
Хубаво е на всички външни стени да се направи външна изолация поне 8 см. със застъпване в краищата поне 30 см,ако изолираш само тази стая.
От обяснението ти не ми стана достатъчно ясно за замисъла,но с изолирането на външните стени намаляваш риска от кондензиране по стените.Риск от конденз винаги съществува,но направено както трябва,той намалява.
Ако пода на остъклените тераси не е изолиран,може да създаде проблем.
KFC
valmet написа:
Здравей колега!
Хубаво е на всички външни стени да се направи външна изолация поне 8 см. със застъпване в краищата поне 30 см,ако изолираш само тази стая.
От обяснението ти не ми стана достатъчно ясно за замисъла,но с изолирането на външните стени намаляваш риска от кондензиране по стените.Риск от конденз винаги съществува,но направено както трябва,той намалява.
Ако пода на остъклените тераси не е изолиран,може да създаде проблем.
Благодаря за бързия отговор.
Пода на терасите не е изолиран, но до първия етаж всички тераси са остъклени. Доколкото за външна изолация на дългата външна стена, няма вазможност защото поради липса на разтояние за монтаж / в случая е 15 см. и успоредно на нея върви друга стена на съседната зграда/ затова съм се спрял на вътрешна с гипсокартон.
valmet - специалист
Значи в този случай прочети темата,което е в същия раздел:
viewtopic.php?f=2&t=13504

Тема "Избор на начин за изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: