Напишете въпрос свързан със санирането.
radius - майстор
Здравейте,
Апартамента ми е западен, с остъклена тераса откъм спалнята и лятото ще е мнооого топло. Питането ми е свързано със защита от жегата, а не от студа ( зимата е добре). Понеже терасата не е безкрайно голяма, се чудя ще има ли ефект ако излирам с 20-30мм стиропор или нещо подобно? За по-дебело, не ми се иска да стеснявам терасата. Все пак ако ефекта ще е много по-голям, бих сложил и 5 см. Но ако мислите, че подобни дебелини са недостатъчни, да не се хващам.
torbalan - Дървен философ
:-D

и 5 са много малко за това, което искаш...

най-добре не барай терасата, а помисли за сенник - през лятото върши по-добра работа от изолация....
radius - майстор
Сенника е доста опасно нещо във Варна на 11 етаж. Редовно(особено зимата) поривите на вятъра са по 80-100 км/ч и ще се разхвърчи.
torbalan - Дървен философ
точно за това има сенници, които се прибират :)
има външни щори
капаци за прозорците
и куп подобни решения...


колкото и да ти е дебела изолацията, като напече слънцето в прозореца - нали се сещаш
нищо не го спира да грее вътре...

номера е да спреш светлината преди да влезе в стаята, защото ако разчиташ само на пердета и щори - топлината от слънцегреенето си остава вътре :)
radius - майстор
Прозорците са с 4-сезонно стъкло, което е уж по-добро от обикновеното. За мен проблема не е в спирането на светлината, мога да сложа най-различни прегради отвън - щори, капаци и т.н. По-скоро проблема е в остъклението на терасата, което не мисля да махам, но то създава много горещ микроклимат на терасата. Затова искам и стените леко да изолирам, да спра тази топлина от въздуха да не преминава през стените. Стените са тухла.
unicata - специалист
Щом стената е тухла, значи е добре изолирана, колегата е прав, трябва да спреш слънчевия поток ако искаш хлад. И като го спираш гледай да е преди лъчите да са преминали през прозореца, както каза колегата има подвижни сенници или ролетни щори и подобни глупости, колкото по плътно толкова по-добре.
torbalan - Дървен философ
radius написа:
Прозорците са с 4-сезонно стъкло, което е уж по-добро от обикновеното. За мен проблема не е в спирането на светлината, мога да сложа най-различни прегради отвън - щори, капаци и т.н. По-скоро проблема е в остъклението на терасата, което не мисля да махам, но то създава много горещ микроклимат на терасата. Затова искам и стените леко да изолирам, да спра тази топлина от въздуха да не преминава през стените. Стените са тухла.
вълшебни стъкла няма :)
докато не спреш потока светлина - все ще ти е топло...
остъклението може да го държиш отворено през лятото, така че да не задържа топъл въздух...
FMaster - специалист
radius написа:
Здравейте,
Апартамента ми е западен, с остъклена тераса откъм спалнята и лятото ще е мнооого топло. Питането ми е свързано със защита от жегата, а не от студа ( зимата е добре). Понеже терасата не е безкрайно голяма, се чудя ще има ли ефект ако излирам с 20-30мм стиропор или нещо подобно? За по-дебело, не ми се иска да стеснявам терасата. Все пак ако ефекта ще е много по-голям, бих сложил и 5 см. Но ако мислите, че подобни дебелини са недостатъчни, да не се хващам.
Значи щом е западен в следобедните часове до вечерта ще грее слънце, решението е:
1.Сменяш стъклопакетите на дограмата с такива с ув и топлинна защита, ако нямаш ПВЦ или алуминиева дограма викаш фирма и ти лепят подходящото фолио, толкова за дограмата.
2.Външната топлоизолация, независимо дали е за студ или жега - минимум 50мм. в светъл цват мазилка (бяла най-добре за твоя случей).
3.Задължителни външни ролетни щори или сенници за предпочитане, при невъзможност вътрешни плътни щори или много дебели и светлоизолиращи пердета също с ув защита.
Това е решението на проблема ти ... 100 процентно, иначе има и компромисни варянти, но не разчитай ... успех!
bobyl - специалист
radius написа:
...Питането ми е свързано със защита от жегата, а не от студа ( зимата е добре). ... ще има ли ефект ако излирам с 20-30мм стиропор или нещо подобно? За по-дебело, не ми се иска да стеснявам терасата...
За да спреш жегата , трябва да спреш слънцето , но отвън - външни щори , сенник и т.н.
Ако слагаш под 5см. стиропор - по-добре не си харчи парите , и най-важното - сложи изолацията отвън - така няма как да стесниш остъклената тераса , а и ще има по-голям ефект

Тема "Изолация срещу топлина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: