• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
здравейте. Искам да попитам за малко помощ.В северната ми стая на панелен апартамент ми се появи теч.Тъй като бяхме в ремонт подмених дограмата с PVC и поставихме външна изолация от стиропор , като покрих всички напречни фуги под и над мен.Май малко се прекарах с майсторите които правиха изолацията , но все пак ...........Към момента ми се появи мухъл и тапетите ми взеха да падат. Тъй като всичките ми комшии се дърпат и не искат да санираме блока или да оправим фугите отвън незнам какво да правя.Мисля да сваля тапетите отвътре и да боядисам с едно термокерамично покритие което уж било много ефективно и след това да направя и вътршна изолация от гипсокартон и вата. Ще съм много благодарен ако някой мепосъветва дали е правилно да направя така и евентуално за предимства и недостатъци .А Ако не е правилно какво ще правя незнам .Благодаря предварително :)
bobyl - специалист
Доколкото разбрах първия и основен проблем който имате е появилия се теч , който трябва да спрете и след това да правите каквото и да било .
С ремонта който сте направили освен всички положителни неща , сте направили и нещо което води до появата на мухъл при наличие на влага - спрели сте естествената вентилация на помещението със смяната на дограмата , а от там задържането на влагата е налице .
Всички производители на дограма предлагат за своите прозорци и врати осигуряването на отвори за вентилация - консултирайте се с тях .
Такива не са ви нужни , ако имате вентилационна система .
С две думи - няма влага - няма мухъл .
Излишно е да харчите пари за всевъзможни високотехнологични продукти , ако не осигурите среда в която плесените не се развиват , а и е значително по-здравословна .
unicata - специалист
може просто стените да се студени независимо от изолацията и да правят конденз, при това положение е достатъчно да направиш вътрешна изолация и проблема е решен, аз също имам апартамент със северна стая и тя е с външна и вътрешна изолация а дограмата е ПВЦ с К-стъкло и откакто съм така не съм видял конденз или влага вече 3 години.
bobyl - специалист
unicata написа:
може просто стените да се студени независимо от изолацията и да правят конденз
Няма начин да се получи това - стените са с изолация отвън, което означава, че са с температурата на стаята или поне близка , а конденз се получава от температурна разлика .
А влагата , затворена в едно помещение се отлага по предметите и стените , след това се отдава във въздуха, пак се отлага по стените и предметите и т.н. докато не се проветри помещението за да излезе от там .
toni_g79 - специалист
bobyl написа:
unicata написа:
може просто стените да се студени независимо от изолацията и да правят конденз
Няма начин да се получи това - стените са с изолация отвън, което означава, че са с температурата на стаята или поне близка , а конденз се получава от температурна разлика .
А влагата , затворена в едно помещение се отлага по предметите и стените , след това се отдава във въздуха, пак се отлага по стените и предметите и т.н. докато не се проветри помещението за да излезе от там .
Студът си "пълзи" по панела,и "файдата" от тези частични изолации не е особенно голяма.Така,че нищо чудно,че прави конденз върху студения панел!Според мен гипсокартон с топло и пароизолация ще реши проблема!!
bobyl - специалист
toni_g79 написа:
Студът си пълзи по панела,и "файдата" от тези частични изолации не е особенно голяма.Така,че нищо чудно че прави конденз върху студения панел!Според мен гипсокартон с топло и пароизолация ще реши проблема!!

toni_g79, ако влагата си стои в стаята и десет топлоизолации няма да помогнат - защо е необходимо да се похарчат една шапка с пари и след това да се установи , че причината е на друго място .
Осигуряването на проветрение на помещението не изисква никакви средства . Нека да опита човека елементарните неща и чак след това да се впуска в разходи , ако се наложи .
Ако се следва твоята логика , преди да се направи изолация трябва да е брал гъби по стените , само че не се е случило така защото е имал калпава дограма , която колкото и парадоксдално да звучи е осигурявала вентилацията на помещението , благодарение на това че не е била уплътнена .
toni_g79 - специалист
bobyl написа:
toni_g79 написа:
Студът си пълзи по панела,и "файдата" от тези частични изолации не е особенно голяма.Така,че нищо чудно че прави конденз върху студения панел!Според мен гипсокартон с топло и пароизолация ще реши проблема!!

toni_g79, ако влагата си стои в стаята и десет топлоизолации няма да помогнат - защо е необходимо да се похарчат една шапка с пари и след това да се установи , че причината е на друго място .
Осигуряването на проветрение на помещението не изисква никакви средства . Нека да опита човека елементарните неща и чак след това да се впуска в разходи , ако се наложи .
Ако се следва твоята логика , преди да се направи изолация трябва да е брал гъби по стените , само че не се е случило така защото е имал калпава дограма , която колкото и парадоксдално да звучи е осигурявала вентилацията на помещението , благодарение на това че не е била уплътнена .
Никой не отрича проветрението,като направи изолацията и ако пак не проветрява конденза ще се получи по стъклата на дограмата,така или иначе решението е комплексно.Просто сега стената се явява НАЙ-студеното място в стаята и там кондензира влажния въздух.Друг въпрос е и с какво се отоплява,цветя в стаята и ред други фактори овлажняващи въздуха :) :)
bobyl - специалист
toni_g79 написа:
...като направи изолацията и ако пак не проветрява конденза ще се получи по стъклата
Явно не си разбрал , че изолация е направена :yawinkle:
toni_g79 - специалист
bobyl написа:
toni_g79 написа:
...като направи изолацията и ако пак не проветрява конденза ще се получи по стъклата
Явно не си разбрал , че изолация е направена :yawinkle:
Ти бъзикаш ли се? явно ти не четеш,изолация има от ВЪН,прочети за файдата на частичните ВЪНШНИ изолации на панелен блок!И за това как "пълзи" студа от съседните неизолирани панели. :partyman:
bobyl - специалист
toni_g79 написа:
...Ти бъзикаш ли се? ...
Извинявай ,
Не се пали - мисля , че достатъчно мнения има , за да се опита човека да намери разрешение на проблема си :finga:
А и не мисля , че аз и ти ще променим законите на физиката ! :yawinkle:
  • 1
  • 2

Тема "проблем с мухала в спалнята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: