Напишете въпрос свързан със санирането.
Hursa - майстор
Темата е стара, но е по моя въпрос. Решил съм да си поставя, т. е. майстор да ми постави, вътрешна изолация в добавка към външната. Помещението (от апартамент, панелка) е с външна северна стена и западна стена с прозорец в сянка. До сега не се използваше, но ще става трапезария с кухненски бокс, ще се използва по няколко часа дневно, отоплението е с парно. Искам да ми поставят фибран на северната и западна стена, 3 или 4 см, за топло и паро изолация. Притеснява ме, че тъй като температурата няма да е много постоянна, а и там ще се готви може да се появи влага. Поради това мисля да поискам плътна изолация от фибран 2,5/0,6 м, лепени с пяна, като специално се обърне внимание на стиковките м/у платната фибран, особено там където изолацията на стената ще граничи с тавана и пода. На тези места допълнително да се добави пяна, за да се избегне проникване на влага. Върху фибрана да се залепи гипс картон също от 2,5 м платна, 12,5 мм. Само лепене без дюбели, възможно ли е?
Ще има окачен таван, с гипскартон и минерална вата, за шумоизолация. Мисля профилите (уд) да се захванат за залепения гипскартон на стените, възможно ли е? Има ли опасност да се свлече залепената изолация с гипскарона или да се отлепи? Гипскартона ще е до земята плътно, може би трябва отдолу да се подлепи където не опира на пода, така че да има контакт с пода навсякъде. Старее ли бързо тази пяна за лепене? Майсторите с които съм говорил твърдят, че старее, предпочитат лепене с лепило за топлоизолация, с дюбелиране, мрежа и гипсова шпакловка. Твърдят, че тази пяна топи частично топлоизолацията, вярно ли е? А за окачения таван уд профилите да захванат за стената, а стенната топлоизолация да започва под окачения таван. Вероятно въпросите ми са твърде глупави, но се надявам, някой запознат с темата да отговори.
ribnikolaevi - майстор
Излязла е някаква "нова" пяна - GLOBUS. Една продавачка твърдеше, че е марка на Топливо. Дали е така не знам, но цената е добра. Някой има ли впечатления от качествата и?
EDI - майстор
Сефте я чувам, явно е нов бранд.ЦЕРЕЗИТ обаче иман ново полиуретаново монтажно лепило под формата на пяна СХ10 се вика, също ново, ама май още не се намира много много из магазините.За зидане на газобетон, лепене на картон и други такива монтажни неща.Имам мерак да я пробвам, ама не мога да си намеря.А, оказа се, че в МАРКИТА го има - 11.80 флакон 850 млл.Ще си поръчам да го пробвам.
ribnikolaevi - майстор
Напиши отзиви след това. Изключително полезни са подобни мнения.
EDI - майстор
Ще пиша.Имам да лепя една стеничка от газобетон, тъкмо по предназначение.Тези дни ще взема 2-3 флакона и може още тази събота да има отзиви.
ribnikolaevi - майстор
Globus я ведях на цена от 7 и нещо. Голям флакон (не помня точно, но поне 700 ml е имало). Затова и интереса ми към нея.
EDI - майстор
На тази цена вероятно е обикновена монтажна, няма да е за изолации.Провери предварително, ако лепиш някаква изолация.
Chefo77 - майстор
EDI написа:
Ще пиша.Имам да лепя една стеничка от газобетон, тъкмо по предназначение.Тези дни ще взема 2-3 флакона и може още тази събота да има отзиви.
Еди, и аз ще чакам отзиви. Че имам няколко стенички да обличам с картон, дали мога да я използвам вместо лепило...
EDI - майстор
Утре пяната ще е в Ямбол.Евентуално в събота ще лепя на вилата, ако е хубаво времето и ще дам отзиви.Ако не е тази събота, другата.
unicata - специалист
Колеги да ви питам: с полиуретаново лепило по-изгодно ли е отколкото с циментово, когато става дума за EPS/XPS?

Тема "Препоръчайте ПУ-пяна за лепене на изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: