• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Напишете въпрос свързан със санирането.
infomar
Pooh написа:
infomar написа:
Правиш ли разлика между 2 см. студиопор и 5 см. фибран?
Студиопора и с плюнка ще го залепиш.
:? :? :?
Може ли малко разяснение - какво е това животно точно? Явно е някакъв вид студиен пор, но от какво точно студио и какъв точно пор? Иначе - като го разясним това - ще можем вече и разлика да правим ... :roll:
Добре де... недовидял съм го пустият му стиропор, хайде линчувайте ме сега. :butthead:
infomar
Hoвoceлckи написа:
Фибран според теб не може да се лепи с лепило за фаянс и е много по-тежък от стиропора? И твърдо намекваш, че 2 см стиропор не върши никаква работа? Разликата е (от λ=0,034÷0,038 W/m.K за XPS до λ=0,040 W/m.K за ЕPS) 0,002 - 0,006 W/m.K. Според теб колко по-добре ще е ако сложиш 50 см фибран? В едната стая съм със стиропор, в другата - с жълт стиродур. За мен няма осезаема разлика. Здравината естествено има значение, но на стените.
Не казвам, че не може да се лепи - лепи се.
Не казвам също, че и 2 см. стиропор не върши работа, но казвам, че 50 см фибран върши повече работа от 2 см стиропор, стига някой да го сложи, но няма такива. Повече от 10 см. не съм чук някой реално да слага.
Последна промяна от infomar на ср ное 23, 2016 6:53 pm, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
Аз реших, че се гъбаркаш, че стиропорът държи студено :?
infomar
Hoвoceлckи написа:
Аз реших, че се гъбаркаш, че стиропорът държи студено :?
Не бе човек, не се гъбаркам, но ако мястото му позволява да сложи повече, ако няма място ... колкото има и 1 см. ще му е от полза и не е необходимо да е фибран и стиропор ще му свърши работа.
8180 - майстор
Аз предпочитам Фибран с "вафлена" повърхност, както и лепенето с пяна.
За пръв път чувам, че при равни условия подът е "най-голям" темомост. :?
p.v.x - майстор
8180 написа:
Аз предпочитам Фибран с "вафлена" повърхност, както и лепенето с пяна.
За пръв път чувам, че при равни условия подът е "най-голям" темомост. :?
Даскале да си жив и здрав още дълги години , че да чуеш и други работи.

Много бързо ме цитираха , и не можах да си коригирам мнението.
Иначе е ясно , за какво иде реч.
Ако не ти е ясно на теб , мога да ти обясня , не на бай ти Янко.

:rock:
8180 - майстор
p.v.x написа:
Ако не ти е ясно на теб , мога да ти обясня , не на бай ти Янко.
Eми обясни щом искаш - може някой да научи нещо, ако не ме домързи. :yawinkle:
p.v.x - майстор
8180 написа:
p.v.x написа:
Ако не ти е ясно на теб , мога да ти обясня , не на бай ти Янко.
Eми обясни щом искаш - може някой да научи нещо, ако не ме домързи. :yawinkle:

Прикачен файл

PSX_20160329_194707.jpg
yanko78 - специалист
p.v.x написа:
Ако не ти е ясно на теб , мога да ти обясня , не на бай ти Янко.
Опитах се да се сдържа в първото ти мнение в което характеризираш мен като личност. От обща култура, ще се въздържа и при втория ти напън да ме определяш. Ако искаш да си затвърдиш мнението за мен от какво разбирам и за какво се боря, може да се срещнем и да си примерим общата култура, разбираческите способности и т.н. във всяка свера в която решиш. За жалост, нямам пророчески способности, както са се проявили при теб, видно от заключенията за човек който не познаваш. За да задам така въпроса, можеше да си напънеш сивото вещество и да си зададеш въпроса, аджеба дали има постфактум обстоятелства които не знаем. Капиш.
p.v.x - майстор
yanko78 написа:
p.v.x написа:
Ако не ти е ясно на теб , мога да ти обясня , не на бай ти Янко.
Опитах се да се сдържа в първото ти мнение в което характеризираш мен като личност. От обща култура, ще се въздържа и при втория ти напън да ме определяш. Ако искаш да си затвърдиш мнението за мен от какво разбирам и за какво се боря, може да се срещнем и да си примерим общата култура, разбираческите способности и т.н. във всяка свера в която решиш. За жалост, нямам пророчески способности, какВИто са се проявили при теб, видно от заключенията за човек който не познаваш. За да задам така въпроса, можеше да си напънеш сивото вещество и да си зададеш въпроса, аджеба дали има постфактум обстоятелства които не знаем. Капиш.
"yanko78" , кой си ти , че да се месиш , в диалога който водя с колегата.
Да съм те цитирал.
То няма лошо да участваш в дискусията , но не и с този тон.
Не , че можеш , да вденеш нещо. :lol: :lol:
А бай ти Янко , може да е комшията ми от ляво.
И не ми вменявай , къде и как да пиша.
Такива като теб , ги слагам в най-малкото си джобче на дънките , ей така , докато си пия сутришното кафе. :lol: :lol:
И не се опитвай , да ми Капишваш. :finga:

:rock:

пп.За някаква обща култура , се опитваш да ми говориш. :lol: :lol:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Изолация на таван - последен етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: