Напишете въпрос свързан със санирането.
сиси
само на моя етаж от двуетажна съсобствена къща? другият собственик не ще да прави нищо. ще има ли необходимия ефект от външната изолация само на втория етаж???
TOBOLSKI
Ще има ефект.Аз съм в същото положение.Къщата ми е от приземен етаж, първи и втори.Аз съм на първия и към момента имам външна изолация на северната и на източната стена на кухнята.Ефекта е огромен.Стаята е 15 квадрата и я отоплявам с климатик девятка/дограмата е пластмаса/.Втора зима нямам никакви проблеми.Изолацията е EPS 50 милиметра, с фасаген.
masteradmin - майстор
Най-важно е да се изолират плочите, които са най големите термо мостове. И другото важно нещо при частичното саниране е много добре да се изолира прехода така че да не попадне влага под изолацията.
може да прочете6 и този пост:
Четири задължителни стъпки за ефективна топлоизолация

Успех
сиси
не ми стана ясно "да се изолира прехода така че да не попадне влага под изолацията"

всъщност и в момента има влага и мухъл, и затова искам да се избавя от нея. как точно ще стане това????
дограмата е старата дървена - хайде ще я сменя и нея, НО моята съседка миналото лято си смени дограмата на цялата къща, без да прави изолация и тази зима по вътрешните и стени направо течеше вода!

затова ви моля за споделяне на личен опит и предварително благодаря.
TOBOLSKI
Мастера има предвид, че ако си на първи етаж, горния ръб на изолацията ще е на около 20-30 сантиметра над плочата, която е твой таван.Ако този преход между залепената плоча EPS и стената не е изолиран идеално, има опасност при валежи да се слее вода между стената и изолационната плоча.Това рано или късно ще доведе до повреди или разрушаване на изолацията и влошаване на качеството и.Ако си на втория етаж, тази опасност е малка, тъй като стрехата, /ако е качествено направена/, предпазва този преход от сливане на вода.
По мое мнение, новата дограма/пластмаса или алуминий/ има качество, което е и недостатък-след като се сложи, липсва каквато и да било циркулация на въздух между "вън" и "вътре", като целия термообмен е през самия материал и пакета на дограмата, т.е. става "херметична".В случай на голяма температурна разлика между "вън" и "вътре", винаги се получава конденз и мухъл.При старите дограми винаги има циркулация между "вън" и "вътре", по-малки температурни разлики и липса на конденз.Това в най-голяма степен важи за къщите, тъй като повечето стени са външни.Точно това се избягва с поставянето на външната изолация-избягва се комбинацията студена стена - топъл и влажен въздух от вътре.
masteradmin - майстор
Ей и аз не бих могъл да го кажа по добре.

Тема "има ли смисъл да правя външна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: