• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
shtork - напреднал
Здравейте,

след като смених дограмата и оправих балкона /специални благодарности на Румен/, дойде време да направя и външна изолация. Изчетох наистина доста теми в интернет и за момента съм стигнал до следните изводи:
-задължително ЕПС или графитен такт /Неопор/, но не и фибран
-силиконова или друга хубава мазилка
-дебелина поне 8см /чудя се даже за 10см/

Тук идва момента и за избор на конкретна марка материали и изпълнител. Става дума за около 15кв.м. на 7 етаж. Можете ли да ми препоръчате фирма или някой от форума, който би се заел с тази задача, за да бъде изпълнено максимално качествено. Благодаря на всички отзовали се!
tysonlkr - специалист
Щом е на 7-ми етаж трябва да търсиш алпинисти. Никой няма да вдига скеле за 15 кв.м
Това е с което мога да помогна. 8-[
shtork - напреднал
То, че ще е с алпинисти е ясно. Чуденката е по-скоро към коя марка материали да се насоча, кои производители са за предпочитане спрямо други /иска ми се да е цялостна система/ и най вече кого да се обърна, за да бъде изпълнено качествено.
К А Я - специалист
За 15 квадрата можеш да си позволиш и по-скъпи материали. Неопора /лично мнение/ няма да ти даде много по-добра изолация в сравнение цената си. Ако все пак се спреш на неопор, гледай да не е астротермският и сливнишкият /не знам в Сливница дали още го правят/ Всеки ЕПС със обемна плътност 18-20 кг. куб.м. ще ти свърши работа. Препоръчвам ти лепене с полиуретанова пяна. Не е задължително цялата система да е на един производител, но добре е шпакловка, грунд и мазилка да са от един производител. Консултирай се с колегата от Марисан, гледам, че не отказва съвет във форума. 10 см. са добра дебелина.
shtork - напреднал
За Неопор и аз четох доста противоречиви мнения, та още се чудя дали има смисъл да го предпочета пред стандартния ЕПС с дебелина 10 см и плътност 18-20кг/м3. Кои марки са препоръчителни за самите плоскости и съответно за грунд мазилка и шпакловка. Силиконова или силикатна?
33 лева с неопор 5 см, бяла шпакловка, бяла мазилка
гсм: 0988886449
с хубави материали вече отива на 45 лева, говорим за:
10 см неопор 18кг на кубик(по-голяма плътност няма по складовете не я купуват, само с поръчка),
лепен на нивел, с шпакловка на церезит и ситна мрежа.
После грунд, и силикатна мазилка по ваш избор( само да отбележа че тези мазилки в кофите, готовите са по 60 лева и стигат за има-няма 10 кв.м, да не си мислите че ей така си ги измислям цените)
Козирки-поцинковани с изомакс А и ТНВ - 15лв. на метър и обръщане на прозорци-10 лева
горе-долу хилядарка за 15 квадрата, като искаш хубаво и качествено
мога да те заведа на мои обекти да видиш
0988886449 - Рости
shtork - напреднал
А дали графитения ЕПС наистина е графитен или просто е оцветен нормален ЕПС :?
К А Я - специалист
Гръцкият неопор е с по-голяма плътност и по-ситно порест, от астротермският произведен за Ангро, то и цената му е почти двойна спрямо ЕПС. На Аустротерм цената е малко над тази на ЕПС-са. Пак казвам изолационните му свойства сравнение с високата му цена са не съпоставими. По-добре заложи на по-скъпа мазилка, отколкото на по-скъп материал за изолация изолация.
П.п. Които и да ти прави изолацията в договора посочете с какво и как трябва да бъде направено. Макар, че ще говорите с изпълнителя за едно и също, но двамата ще го разбирате по различен начин. Като изпълнение и материал.
Здравейте :supz:
От десетина години си работя на частно и правя вътрешни ремонти. Преди години се запознах с един човек който прави изолации. Просто съвпадение.
Той ми хареса като човек и от тогава когато някой ме попита за алпинисти и изолация винаги му давам номера и го препоръчвам, ето правя го и сега 0895025218 даже има и сайт http://www.termostroi.com/ Групата им работи добре възползвайте се. Успехи и късмет на всички! :supz:
  • 1
  • 2

Тема "Фирма/човек за топлоизолация на панелка в София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: