Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
Ahmakov написа:
А за жилище, при наличие на прозорци, врати, ел. контакти, ел.ключове или картина, аплик на стената...просто забрави. И друго защо трябва да се отопляваш, след това да охлаждаш въздуха, за да го изсушиш . Има по удачни решения но всеки решава сам за себе си.
Колега (по Форум) :) ,
Благодаря за вниманието и разясненията.
Да понахалствам малко. Доколкото съм чел, явлението пародифузия е пропорционално на площта, през която се случва, мисля доста близко до топлопреминаването. В същите източници (ако) съм разбрал, че НЕ Е задължително пароизолацията да се полага херметично, респективно малки по относителна площ отвори и неперфектности не компрометират съществено пароизолацията като такава. Отделен въпрос остава, КОГАТО пароизолацията се ползва комбинирано и за въздухопреграда (с/у въздушни утечки), които могат, освен топлинни загуби (и съчетано), да набутат неимоверно по-голямо количество влага в стената, спрямо дифузията.
Коментар?

Следващото изречение, според мен, визира осушаване тип електрически влагоуловител.
В комбинация с предишното, подсказва (поне на мен) ПРЯКА връзка с евентуалната пароизолация.

Бихте ли могли да упоменете КОЛИЧЕСТВЕНО величината на влажностния поток през стената, който би бил възпрепятстван от евентуалната паропреграда. Интересно ще е да оценим доколко съществен е този канал за осушаване, който бихме загубили.
Благодаря,
oska - специалист
Здравейте,виждам че тука има доста разбиращи от топлоизолация.предстои ми изолиране на стени на усвоена тераса и топлоизолиране на 2 тавана.бихте ли ми дали съвети.Мисля за XPS с надежда да не ми се стесняват безтова малките помещения.А става ли на тавана 2 см стиропор и после гипсокартон с цел предотвратяване на напуквания и по малко работа за майстора?
VLADO66 - майстор
5см.XPS,мрежа,бяла циментова шпакловка.Другото което го мислиш като изолация е бошлаф и хвърляне на пари на вятъра.XPS-а можеш за го залепиш с пяна за топлоизолация без дюбелиране.

Тема "Нацепване на таван след вътрешна изолация." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: