Напишете въпрос свързан със санирането.
ресьора - помощник
Здравейте колеги,имам метален павилион които ползвам за търговски обект и искам да го топлоизолирам от вън.Но не знам как да закрепя стериопора за метала.Ако може някой да помогне с съвети ще съм много благодарен
ralev - специалист
Лепиш с пяна! шпакловаш с шпакловка за ТИ и поле завършваш с мазилка или фасадна боя.

Прикачен файл

index.jpg
index.jpg (7.53 KиБ) Видяна 1789 пъти
ресьора - помощник
ralev написа:
Лепиш с пяна! шпакловаш с шпакловка за ТИ и поле завършваш с мазилка или фасадна боя.
A какво да избера за изолацията колега ,стериопор или фибран или може би друго
8180 - майстор
chapara написа:
Фибран :wink:
Не че е грешно, но в случая не е задължително.
Става и по-плътен (здрав) ЕПС - фасаден, примерно. По-евтин е и позволява повече дебелина с намален бюджет.
Евентуална вентилирана фасада ще даде повече комфорт през лятото. Винилни рекламни пана на дистанция от фасадата от към юг и запад биха свършили двойна функция.
gechev - специалист
8180, каква вентилирана фасада при метална стена? За къв ? Да слага каквото има под ръка.
8180 - майстор
Уважаеми г-н Гечев (искреното ми обичайно обръщение),
Опитах се да поясня по-горе.
Някаква "Направи сам" вентилирана фасада би спомогнала ПРЕЗ лятото срещу "напичане".
Не препоръчвам традиционната, относително скъпа вентилирана фасада, която в др. случаи, основно има предимства през зимата.
Не е много трудно, за подобни павилиони да се намери спонсор срещу реклама за вентилиранто платно/фасада - бира, безалкохолни, битова химия, колбаси, презервативи, ядки, дъвки, шоколад и т.н.- според случая. Почти не останаха павилиони и супери със стъклени витрини/фасада - дистрибуторите сами ги търсят, собствениците спомагат хладилниците си, а ценово, дали ще е фолио на стъкло или винил на елементарна конструкция е все тая.

Приемам, малко е встрани, но РЕАЛНА ВЪЗМОЖНОСТ по темата - една метална рамка - актив във времето, вместо декоративна мазилка - пасив. Може и да греша - въпрос на гледна точка и сметка.

П.П. За едни ядки мога да съдействам - не съм ги пробвал дали си струват. И за шоколад, който си струва, според мен и го купувам. И за двете не знам търговските условия, но съм ги монтирал десетки пъти - подсказвам възможност за Колегата-търговец, ако му е читава позицията.
Marisan - специалист
Здравейте!
Плочите фибран или стиропор можете да залепите безпроблемно с полиуретаново лепило. Този вариант е малко по-скъп, но за сметка на това е по-удобен и по-бърз. Бихме Ви предложили универсалното пистолетно полиуретаново лепило ТЕРМОФЛЕКС® PU CONTACT или друг аналогичен продукт на предпочитан от Вас производител. Нанесете лепилото по периферията (на около 2 см от ръбовете) на топлоизолационната плоскост и в нейната среда под формата на буквата W. След нанасянето изчакайте 1 минута преди да я фиксирате. За повече информация, относно начина на работа с ТЕРМОФЛЕКС® PU CONTACT прочетете неговата техническа карта: http://marisanbg.com/uploads/Tehnichesk ... ds_bg_.pdf

Тема "Топлоизолация на метален павилион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: