Напишете въпрос свързан със санирането.
amigoto777 - напреднал
Здравейте приятели.Въпросът ми е следният-Залепих стиропор 5 см и след това шпакловане с мрежа и теракол БЕЗ ЦИМЕНТ.Въпроса е може ли да се случи нещо на материала ако презимува така на атмосферни условия или да грундирам. Забелязвам че сутрин има от мъглата като капки роса върху шпаклованото.Другото което ми идва на ум е -ако се повтори 2 ри слой теракол с цимент дали ще изсъхне при условие че на вън сега е 3-4 градуса а 2 дни ще е около 15 градуса през деня -дали ще изсъхне и дали да се грундира ,защото за драскана мазилка е вече късно,ще се полага напролет.Обобщение-1.да стои така на мрежа и първа ръка 2.Да грундирам 3. Да нанасям втора ръка цимент-теракол и грундиране 4. само 2 ра ръка и останалото -грунд мазилка на пролет. Мерси на отзовалите се.
VLADO66 - майстор
Втори вариант с грунда по обяд :)
ralev - специалист
Грундира се преди полагане на мазилката. Остави го така и без цимент в "теракола". Евентуално при желание 2-ра ръка сега или напролет.
шоп - майстор
ralev написа:
Грундира се преди полагане на мазилката. Остави го така и без цимент в "теракола". Евентуално при желание 2-ра ръка сега или напролет.

+1

при мен къщата стоя 4 години само на една ръка шпакловка и нямаше никакви проблеми. Да подчертая обаче, че шпакловката бе с фибри и от високо качество.
amigoto777 - напреднал
И този теракол е с фибри но от 6.50 лв торбата :)

Тема "шпакловка с теракол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: