• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Напишете въпрос свързан със санирането.
zaksofon - специалист
radius написа:
Я кажи колко си постлал на тавана. По мнения на спецове трябва да е от 20см нагоре.
На тавана сме постлали един ред вата с фолио, мисля че е 5 см, но е само над едната спалня-тази в която спим, съседната не е изолирана. Тази събота ще постеля втори ред вата и ще пиша, дали има резултат.
ralev - специалист
zaksofon написа:
А какво значи да е "отворена"? Отгоре изолацията опира в сачака на покрива, а долу е стъпила на земята, като най-долния ред е от XPS. Лепена е на топки, защото беше доста крива фасадата.
Отворена означава че си направил само фасада а не ТИ. Със сигурност от долу щом долу е стъпила на земята все има от къде да влиза въздух зад ТИ. А от горе ситуацията е същата, решението до голяма степен можеш да решиш с пяна. Набутваш пистолета и пълниш така че да направиш "шев" от долу и от горе. И въздуха останал м/у стената и ТИ да си стой там а не да ветрее и да ти охлажда къщата.
zaksofon - специалист
Благодаря ти за съвета!
Преди да стане прекалено студено, се бях захванал да лепя цокъл от плочи по основите, предполагам че това също ще помогне? За съжаление успях да налепя само около 1/5 от цялата дължина на стените.
siz - напреднал
Помня първата година като се нанесохме на вилата на родителите ми умряхме от студ и влага (ново строителство,легнали тухли четворки,5см ХПС и силиконова мазилка) . И въпреки фактът,че и вътрешните стени са от легнали тухли четворки си беше доста студено. На втората година се стоплихме доволно,при запалена камина на първият етаж е около 27-30 градуса,при не запалена около 20-23 градуса.Палим камината всеки ден около 16 часа до към 20-21 часа. Лятото е хладно около 22градуса . Според мен трябва да изчакате да се стоплят стените,трябват им време да се сгреят :)
prascho - майстор
Поставянето на Стиропор е довело до повишаване на влажността. Съвсем нормално е това защото не е вата и пречи на стената да диша. Зид от 45 см се загрява трудно. Според мен тези 6 часа работа на котела са твърде недостатъчи. Аз живея в къща и през първите години отоплявахме точно като теб, само вечер. Нямаме изолация. Температурата не надвишаваше 18-19 градуса. През годините се научихме, че котелът трябва да работи по-възможност непрекъснато :). Започни да отопляваш и през деня. След 4-5 дни би трябвало да се открой разликата. Веднъж затоплена стената/къщата ще постигаш тем. от порядъка на 22-23 градуса с по-малко гориво. Задължително сложи поне още 3 слоя вата на тавана. Направи слой от 20 см и отгоре метни едно паропропускливо фолио.
zaksofon - специалист
На тавана съм сложил един слой стъклена вата с фолио, мисля че е 5 см. Все се каня да постеля още един слой върху този. С каква изолация е най-добре да се направи това?
iva6ki - специалист
Аз съм с къща на пълен зид от единички с гредоред със сменена дограма
и окачени тавани с по 5см вата обаче за да е нормална температурата си
паля и сутрин и вечер средно по 4-5 часа ,но на стените имам тапети а не
гипс картон което според мен ти пречи да ползваш акомулиращия ефект на
стените :wink:
tmitko - напреднал
Колега ''zaksofon'' не искам да те отчайвам, но най-вероятно няма да имаш разлика преди и след полагане на изолацията ....или ще да е почти незабележима. Обикновено когато не става така както сме очаквали ...изпълнителите поемат негативите. Не знам как е изпълнението при теб ...никой не може да каже. Практиката показва, че при къщи построени с такива тухли няма нужда от каквато и да е изолация /ефекта е почти нулев /. Правили сме с колеги няколко такива къщи и ....няма разлика. Просто от тази тухла по добра изолация няма [-X .
Дано при теб да се получи, но ......незнам....
iva6ki - специалист
Искрено се надявам да грешиш тъй като съм планувал
изолация на подобна сграда (само външна) като идеята
е да се ползва този акомулиращ ефект.Палиш през деня,
нагряват се стените и като са изолирани отдават повече
нощес навътре от колото навън. :)
ribnikolaevi - майстор
Здравей градски, интересн казус имаш. Без да влизам в сметки ми се струва, че случаят при теб е следният. Дебелият тухлен зид има голям акумулиращ ефект. Което е добре от гледна на това че като го загрееш, през деня и топло. Но доколкото разбирам при теб това не е от полза. Струва ми се ще подобриж положението значително, ако 1. изолиращ добре тавана; 2. подръжащ температурата и през деня. По този начин ще повиши комфорта., като изолацият трябва да помогне да не е за сметка на прекомерно големи разходи.
И не забравяй съвета за затвориш фугата между изолацията и зида горе и долу.

П.п. : Между другото, в голяма чуденка ме вкара твоят казус. Ако може да качиш снимки на къщата, може да излезе нещо неочаквано, знам ли ...
А да не би да имаш проблеми с отоплителната инсталация. Влагата на втория етаж е едно на ръка, но чак толкова да няма ефект от изолацията ми е съмнително. Или пък да има някакво течение, например незатворена розетка на комин или кой знае какво друго. Огледай цялата къща, мини със свещ във всяка стая да търсиш някакви течения, провери си отоплителната инсталация дали работи добре.
Между другото, говорш зе измерена температура, а чисто субективно как ти се струват нещата, топло ли е? Защото температурата на въздуха в помещенията е само един от факторите за комфорт. Дугея фактор е топлинното излъчване на стените.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Няма ефект от толпоизолация !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: