Напишете въпрос свързан със санирането.
sean-john - специалист
Здравейте, искам да попитам дали е възможно изпълнението на следното нещо.Целта е две плъзгащи крила и при отворено положение да влизат в двойна стена,като да имат вградена ролетна щора+комарник.Става въпрос за преход от помещение към външна открита тераса на къща,не искам варианти фолксваген отваряне или плъзгане на едно крило+1 крило неподвижно...говорим за ново стройтелство,ефекта който се търси е като този,самоче ,при мен крилата да влизат в двойна стена и отгоре да има вградена кутия за ролетни щори +комарник (видях,ще има профили при които всичко върви заедно и оригинално)
Изображение

примерните размери за сега са обща ширина ~270см ширина на 200см височина.

Моля ако някой има представа възможно ли е подобно нещо да се изработи в Бг (защото питах 2-3 фирми и се оказа,че немогат да го направят),а ако някой даде съвети и идеи още по добре...
mladkal - майстор
Не бих се спрял на плъзгащ вариант, колкото и да е красиво и функционлно. Нинаги хлуе от някъде - не добро уплътнение. Лично мнение.
sean-john - специалист
За не доброто уплътнение ми е ясно,затова ще разчитам на щорите да спрът силния вятър и каквото остане да бъде спряно от вратата,знам,че няма да е ефектно колкото обикновен тип врата с брава,но идеята за плъзгащи от този тип ми допада много...повече ме интересува как стои въпроса със заключването и сигурността.
nikolovvd - майстор
Едната от стените между които ще влизат крилата, или трябва да се иззида след монтирането на релсите, или трябва да е от гипсокортон или нещо друго, например разглобяема стена от ПДЧ.
Във всички случай обаче, ако стената не е подвижна, ще се стигне до момент в който нещо ще трябва да се ремонтира и тогава ще трябва да се разбива стената.
Затова трябва едната стена (вътрешната) да е подвижна. Можеш обаче да направиш място за плъзгащата врата, така че при поставяне на подвижната стена, тя да се изравни с тухлената. При това положение ще постигнеш визуалния ефект на цялата стена.
sean-john - специалист
Благодаря за информацията,ще си я запиша и при направата ще го имам впредвид.А някаква идея къде в околието на Габрово (В.Търново,Ст.Загора също са вариант) може да бъде изпълнена поръчката...такъв тип врати +вградени ролетни щори и комарник,защото питах няколко фирми до сега и немогат да изпълнят условията.
nikolovvd - майстор
По скоро се поинтересувай кои от големите фирми предлагат такива врати и търси техни представители в твоя регион.
Ако става дума за хоризонтални алуминиеви щори, мисля че не е проблем да се монтират допълнително.
За комарниците, не съм на ясно дали някой прави толкова големи, пред вид тънкия профил който се ползва.
Имам съседи, които имат плъзгащи прозорци с комарници. Ще ги попитам като ги видя кой ги е правил, с какъв материал и какви проблеми са имали, за да знаеш какво можеш да очакваш.
sean-john - специалист
Благодаря!

За щорите имах в предвид,че някой от фирмите предлагат комплект ролетни щори (не хоризонтални алуминиеви) + комарник (отново на ролка)...ще се интересувам и разучавам имам достатъчно време.А някакви мнения за http://www.inoutic.bg/bg/tips-on-window ... nster.html това? изглежда ми ,че ще покрият нуждите ми,но тези профили са ми безкрайно непознати.
nikolovvd - майстор
У нас ролетните щори са монтирани върху предварително направена рамка, закрепена на стената. Така не се намалява полезната площ на прозореца и не се монтира върху дограмата. Ако ти е интересен този метод може да ти направя снимки.
sean-john - специалист
Няма нужда,аз знам как излежда.

Тема "Плъзгащи врати на балкон ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: