Напишете въпрос свързан със санирането.
8180 - майстор
Ще си позволя малко по-различно мнение от изложените.
Колегата belovodski не беше много ясен, а и Модераторът призова към приключване на дискусията, което ограничи донякъде обхвата на обсъжданите варианти.
Все пак, доколкото разбрах, става дума за гараж под жилище. Уж имаше наличен Фибран 5см, който предопределяше решенията. После станаха 3см.
Ако Фибранът НЕ Е наличен, бих предложил използването на ЕПС - 5-8см., налепен с пяна. Изолацията в случая се явява ВЪНШНА към неотопляемо помещение, което позволява по-евтиния материал (и дебелини), при ограничен бюджет.
Ако друго не налага, могат да се отложат мрежи, шпакловки и др. завършващи операции.
По-големите фуги да се запълнят с пяната.
За термомостовете по стени и колони се писа. +1.
prascho - майстор
Ако живее в баровска кооперация, то съседите ще му наложат шпакловката :). Иначе съгласен - колкото повече толкова по-добре :wink: .
8180 - майстор
Я малко да раздуя за дебелината.
Днешните нормативи (U < 0,5) се достигат с ок.7см. и не са задължителни в случая.
Струва ми се, че е сравнително ново строителство и ми е странно защо не е проектирана/изпълнена тази ТИ.
5см. май стигаха по стария норматив.
Основно исках да наблегна на възможността да се достигнат добри дебелини (ефект) в същия ограничен бюджет чрез замяна на ХПС с по-евтиния ЕПС.
belovodski - специалист
8180 написа:
Я малко да раздуя за дебелината.
Днешните нормативи (U < 0,5) се достигат с ок.7см. и не са задължителни в случая.
Струва ми се, че е сравнително ново строителство и ми е странно защо не е проектирана/изпълнена тази ТИ.
5см. май стигаха по стария норматив.
Основно исках да наблегна на възможността да се достигнат добри дебелини (ефект) в същия ограничен бюджет чрез замяна на ХПС с по-евтиния ЕПС.
Днешните нормативи-7см хпс или епс?

Тема "Въпрос за изолация с фибран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: