Напишете въпрос свързан със санирането.
atanasovpetko - специалист
Здравейте,
искам да ме посъветвате какъв материал да използвам за изпълване на фугата между PVC дограмата и стената/тавана?
Прикачен файл:
dograma.JPG
dograma.JPG (18.24 KиБ) Видяна 1896 пъти
Имам налични:
* санитарен силикон ceresit CS25 (бял)
* Сикафлекс

За да не хабя напразно материала и да правя нещата два пъти-искам да ви попитам кой материал е най удачен?

Един познат ми каза, че е ползвал акрилиен уплътнител ceresit CS11

Понеже дограмата ми е бяла-каквото ме посъветате ще ги използвам в бял цвят без да боядисвам.

Благодаря ви.
Петко
П. Петков - специалист
В "Бриколаж" се продават лайсни -3.7лв/2,5м. Резултатът е горе долу такъв:
Прикачен файл:
IMG_0563[1].jpg
Лайсните се лепят се със силиконово лепило за санитарен фаянс. При нанасянето на лепилото в ъгъла, количеството трябва да е толкова, че да не излезе през процепа "лайсна-стена" навън. При мен това условие не е спазено от бързане. Ако силиконът излезе навън, не бива да се отстранява докато не полимеризира, защото се размазва и отстраняването му е затруднено. Лайсните са от неизвестен материал, който прилича на МДФ, но отвън е боядисан.
atanasovpetko - специалист
Благодаря за идеята. Чудя се какво е предимството ако сложа такива лайсни.
Мислех да тегля по дължината два реда тиксо и да си направя фуга със силикон, акрил или сикафлекс.
chapara - майстор
И преди залепването им бележиш и поставяш хартиено тиксо, така че да не се омаже стената и дограмата. Избива си лепилото, оправя се фугата и веднага се премахва тиксото :wink:
atanasovpetko - специалист
И все пак, ако не ползвам стиропорени лайсни -фугата с какво да я направя?
VLADO66 - майстор
Петков ти е снимал с какво :) Акрила и сиката ще потъмнеят ако не ги боядисаш,пък и силно се съмнявам че ще можеш да го направиш идеално равно..
tysonlkr - специалист
Ако ще го правиш със силикон, направи го със акрилен уплътнител, а не със санитарен силикон. Акрилния може да се боядисва докато санитарния не може :wink:
П. Петков - специалист
atanasovpetko написа:
И все пак, ако не ползвам стиропорени лайсни -фугата с какво да я направя?
Лайсните не са от порест стирол ("стиропор")!

Тема "завършек за PVC дограма и стена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: