Напишете въпрос свързан със санирането.
nikopld - помощник
stiv1961 написа:
Genesis написа:
T.e да разбирам, че фирмите за дограма за ПВЦ си взимат 40лв/м.кв с монтажа печалба. Твърде малко ми се вижда. В днешно време в почевето услуги се печели поне на 100% от цената на материали и не вярвам и в този бранш да е много по-различно :)
Не само монтаж а изработка, доставка и монтаж :) Много рядко тази стойност надвишава 50 % от цената на материалите. От 18 години се занимавам с това и мога твърдо да заявя, че процента никога не бил 100.
И аз така ...50% максимум и то в редки случай...Около 40лв с доставка и монтаж
nikopld - помощник
Genesis написа:
Благодаря за коментарите.
По тази тема определно ще трябва да се задълбоча с рисърча, че парите не са малко във всичките варианти. Сега като се замисля на родителите ми още не е сменяна дограмата на жилището им.
Ако почна ди питам кое как и къде за дограма не се учудвайте :)
Ако смяташ да ставаш колега купувай ...все ще се намери някой който да те "осветли"в занаята.Ако си решил по този начин да спестиш някой лев-ТЦ....не можеш или поне няма да си струва главоблъсканицата в която ще се вкараш.По груби сметки само за машините 6-7 к.лв.,отделно профилите след това.ПВЦ дограма с 1/3 отваряеми части около 120лв м2 изработка и монтаж...прецени си сам
profesionalist_wood - майстор
А може ли сам да си изработя ПВЦ дограма примерно за прозорци на мазето ей тъй за кефа за три прозорчета 40х 50 см,отделно да си поръчам стъклопакета ? Имам бая инструменти и герунг примерно ? Дали дават в складовете на бройка пвц профили? Някой правил ли е тая заигравка? Имам идея за лятото на вилата :? Освен лепачката за профили.... да я направя сам https://www.youtube.com/watch?v=cni6XdgOTj0

Тема "Изработка на дограма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: