Напишете въпрос свързан със санирането.
jogo_pln - напреднал
Здравейте,
Първо да кажа че съм супер лайк, така че не ме захапвайте от началото :))

След 1001 ремонта вътре, най после стигаме до завършване на къщата отвън, демек изолацията, досега си мислех че ще бъде 10 см вата,шпакловка и бла бла, но онзи ден идва майстора който ще я прави и ми пусна следната муха за част от къщата. /Къщата е супер разчупена и ще се получи много добре на вид/ та идеята е да сложим от тези термопанели /дано им казвам правилно/ -от който изграждат халетата, като облицовка на къщата - дебелина 10 см. Къщата е измазана. Притесненията са ми: Реално ще се прави скара и панелите ще са на нея, и между сетната и панела ще има няколко сантиметра въздух, да кажем че отгоре и от долу ще се изолира със силикон, да не преминава въздуха или нещо подобно. Но все пак ме притеснява че ще има течение отдолу и ще се изгуби изцяло ефекта на изолацията. Та общо взето, какво мислите за идеята да се изолира така къщата?
Благодаря предварително.
Marisan - специалист
Здравейте!
Ако наистина държите да топлоизолирате чрез термопанели, то трябва да поискате инструкции за правилния им монтаж от техния доставчик. В тях трябва да е описано как да ги уплътните, за да не допуснете течение и евентуални течове.
Добре е да знаете, че този вариант е по-скъп, но с нищо не е по-добър от топлоизолирането със стандартен стиропор (EPS). Нашата препоръка е да положите такива плочи и да ги шпакловате отгоре, след което да нанесете желаното от Вас финишно покритие. Дебелината на EPS е желателно да бъде също 10 см. Това, което можем да Ви предложим е следното: Ефективни топлоизолации от EPS, като бихте могли да използвате и продукти с еквивалентни характеристики от производител по Ваш избор.
iva6ki - специалист
За къща най ефектно е винилов сайдинг по мое мнение, а
по въпроса за панелите се ползват полиуретанови сандвич
панели като повече от 5см не е икономически издържано.
Задължително са на метална конструкция като обикновено се
ползва правоъгълен кух профил който се дюбелира и заварява.
Оставащото разтояние се запълва с фасаден стиропор.Тъй като
цената на сандвич панела е солена има и дебелина 25мм а остатъка
може да се компенсира със стиропора.При къща с гредоред задължително
се стъпва на кота нула с конструкцията за да се носи максимално малко
от къщата. :wink:
8180 - майстор
jogo_pln написа:
/Къщата е супер разчупена и ще се получи много добре на вид/ та идеята е да сложим от тези термопанели /дано им казвам правилно/ -от който изграждат халетата,
Панелите са подходящи точно за НЕРАЗЧУПЕНА архитектура.
Допълнително, в твоя случай може да има влажностни проблеми - ОТВОРЕНА въздушна междина би намалила опасността, както и ефекта от панелите.

Може и де се сметне, ако знаем стените ти и местоположението.
jogo_pln - напреднал
Благодаря Ви,
ясна е работата - няма да се ползват панели :)
Успешна година.

Тема "Изолация с термопанели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: