Напишете въпрос свързан със санирането.
kostov_84 - напреднал
Здравейте Майстори!
Ако темата ми не е за тук,моля да бъде преместена.
След дълго ровене и четене из темите не намирам някой сходен проблем като моя и затова реших да попитам Вас.
Такаааа,живея в панелка,имам Външна изолация от стериопор 5см. на първия етаж съм като и под външния край на панела съм сложил 50см.изолация.Дограмата ми е от първите алуминиеви(като тази година съм намислил да я сменям).
По-голямата част от стените ми се падат северни и поради неголямата възможност за разположение на мебели имам един диван в хола опрян на външната стена и един гардероб в трапезарията също опрян на външната стена.Та зад дивана и гардероба като ги дръпна и там тапета ми е винаги влажен.Беше и мухлясало миналия месец та пръсках със Саво и се махна,но влажното си остава.Нагоре над дивана и гардероба стената е топла но долу не.
Държа дивана дръпнат от стената на около 15см,но и това не помага много.
Ясно ми е и съм чел доста за тези неща,че не е препоръчително да се слагат мебели по този начин на външни стени но няма как,за това ги и държа и леко дръпнати от стената но ефект почти няма.
Питането ми е:Ако на тези външни стени както са с външна изолация сложа гипсокартон и в него Каменна Вата дали ще успея да стопля стената по този начин и проблема ми да се реши или проблема ще остане между ватата и стената и аз няма да го виждам,но ще го усещам на носа.И друго,има ли нещо вярно за каменната вата че е канцерогенен материал?
Последна промяна от kostov_84 на нед фев 16, 2014 2:07 pm, променено общо 1 път.
К А Я - специалист
Така ще спреш и най-малкият достъп на топлина до стената. Ще бъде дори по студена отколкото сега. Същите пари по-добре дай да си увеличиш дебелината на изолация на проблемните стени, поне с още 5 см.
kalin72 - майстор
К А Я написа:
Така ще спреш и най-малкият достъп на топлина до стената. Ще бъде дори по студена отколкото сега. Същите пари по-добре дай да си увеличиш дебелината на изолация на проблемните стени, поне с още 5 см.
А аз не мисля така. Ако е изолирал добре пода и тавана, ще му се реши проблема. Отвън колкото и да слага изолация, не застъпи ли поне на 50 см надолу, нагоре и встрани от неговия апартамент, няма да постигне резултат.
kostov_84 - напреднал
kalin72 написа:
К А Я написа:
Така ще спреш и най-малкият достъп на топлина до стената. Ще бъде дори по студена отколкото сега. Същите пари по-добре дай да си увеличиш дебелината на изолация на проблемните стени, поне с още 5 см.
А аз не мисля така. Ако е изолирал добре пода и тавана, ще му се реши проблема. Отвън колкото и да слага изолация, не застъпи ли поне на 50 см надолу, нагоре и встрани от неговия апартамент, няма да постигне резултат.
От вън съм застъпил с 50см надолу,на горе над мен с изолация са всички комший.
kalin72 - майстор
С какво се отопляваш, каква температура държиш у вас, поддържаш ли я въщност? Проветряваш ли често? Има ли източник на водни пари в тези стаи?
kostov_84 - напреднал
kalin72 написа:
С какво се отопляваш, каква температура държиш у вас, поддържаш ли я въщност? Проветряваш ли често? Има ли източник на водни пари в тези стаи?
Отоплявам се с централно парно,държим топло вкъщи щото имаме и малко дете,влага няма защото проблема с прането си го решихме със сушилня.За проветряването гледаме да правим почти редовно.
ianis-build - напреднал
под външния край на панела съм сложил 50см
Каква е тази изолация - 50см.?
Ако влагата и мухълът са ниско на стената, огледай за счупени и липсващи прозорчета на мазетата (ти си изолирал пода но стените в мазето остават неизолирани и от там студът продължава нагоре). При мен така се оправи проблема, а дори нямам топлоизолация на пода.
kostov_84 - напреднал
ianis-build написа:
под външния край на панела съм сложил 50см
Каква е тази изолация - 50см.?
Ако влагата и мухълът са ниско на стената, огледай за счупени и липсващи прозорчета на мазетата (ти си изолирал пода но стените в мазето остават неизолирани и от там студът продължава нагоре). При мен така се оправи проблема, а дори нямам топлоизолация на пода.
Както ми свършва долни край на панела съм пуснал по още 50см. надолу.Няма счупени прозорци но и мазето си не топло.Долу си е студено.Но пък при мен половината проблемни стени не са ми закрити с мебели и там няма проблеми.Само и единствено зад дивана и гардероба.
stenmark - специалист
Направи си картона и ще се родиш.
kostov_84 - напреднал
stenmark написа:
Направи си картона и ще се родиш.
Аз това се чуда,да не затворя много панела и какво ще стане с паропропускливоста?Не съм и сигурен ще се затопли ли панела по този начин или проблема ще остане между Каменната вата и панела.Насочил съм се към Каменна вата защото й дават най-дори харектеристики.

Тема "Проблем и след саниране." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: